„Musel jsem pro ně jet v sobotu na nádraží, protože se na na dresech dodělávalo logo sponzora, který samozřejmě chce být vidět v televizi,“ se smíchem uvedl kladenský asistent Stanislav Hejkal.

Černá sada ale jeho týmu na podzim štěstí nepřinesla, na Slavii v ní dostal bůra. “Ale zase jsme v nich málem vyhráli Tipsport ligu, takže uvidíme. třeba to zlomíme,“ kontroval Hejkal.

Vnejvyšší soutěži se Kladno střetlo se Slavií pětkrát a ještě jí nedalo branku, vytěžilo ale bod. Obě domácí utkání prohrálo 0:1 (Vlček, Šmicer). Obejít se bude muset obejít bez vykartovaného Šilhana.

„Na šanci čekají další útočníci. Od začátku nastoupí Zachariáš a třeba to bude on, kdo dá Slavii první branku,“ přál si Hejkal a vyzdvihl kvalitu záložní řady lídra tabulky.

„Je tvárná, hráči si nedrží posty. Jak Trappp, Jarolím či Belaid si je stále mění, takže nikdo neví, co od nich může očekávat. My na to musíme umět reagovat.“ Respekt vzbuzuje také forma úžasně rychlého Šventa, jenž řádí vlevo. „Věřím, že naše pravá strana Bartoš s Bartkem si s ním poradí,“ prohlásil Hejkal.

Klasická příprava Kladna se před Slavií trošku zaměřila na změnu v defenzivní fázi. “Jinak to bude jako každý jiný zápas,“ přiblížil kouč s tím, že mužstvo se na první utkání sezony před televizními kamerami těší.

Možná ho těší i fakt, že nenastoupí Štístko Šmicer, jenž je gólovým specialistou na Kladno. „Uznávám ho jako pana Fotbalistu, ale myslím, že mají tolik kvalitních hráčů, že to nerozhoduje,“ uzavřel Hejkal.