Smíšené pocity měl tehdy gólman Roman Pavlík. Nejprve si dal vlastní gól a pak svůj tým podržel. "Kluci mi to v pátek na tréninku připomněli," se smíchem uvedla jednička mužstva, která v pohárových zápasech s Plzní kryla záda Kostolanskému. "Trenéři se rozhodli jako loni. Dali šanci jemu. Nic jiného v tom není. Normálně jsme byl na lavičce."

Kormidelníci obou nedělních soupeřů by mohli poslat na plac po šesti hráčích dubnové základní sestavy. Tu Pražanů víceméně probraly odchody, kladenskou i zranění. To se týká hlavně obranné čtveřice. Mimo hru je Beneš, zdravotní problémy souží i Mráze s Grossem. Trenér Martin Hřídel přiznal, že ideální to zdaleka není. "Máme několik hráčů, kteří se doléčují. Musím přiznat, že teď nevím, jak bude sestava vypadat. Budeme to lepit na poslední chvíli."

Pavlík vychytal naposledy v Budějovicích druhou nulu na podzim a byl zařazen do novinářské All Stars Media. "Určitě mě to potěšilo. Beru to však jako ocenění pro celý tým, kterému se daří," prohlásil gólman na konto deseti bodů ze čtyř zápasů a dodal: "Doufám, že na to bodově navážeme. Hřiště vypadá dobře, bude to ale o bjovnosti, což Slavii nemusí sedět. Mně osobně anglické počasí vyhovuje."

Slavia je favorit ač se nepyšní optimální formou. Aby ji ještě víc neuteklo čelo tabulky, neměla by na Kladně ztratit. Zápas tak má velký význam pro oba soupeře.

Souboje z Pražany motivují každý tým, pro Kladno je dobré, že už poznalo, že se s nimi dá hrát. "Mužstvo ví, že se Slavií, která tenkrát byla v lepší formě než dnes, se dá uspět. Přiznám, že bych bral jednobodový výsledek, ale uděláme vše proto, abychom výkon a výsledek zopakovali," prohlásil Hřídel.

V průběhu derby proti Spartě nastoupil za Slavii Šmicer, kat Kladna, který mu v každém utkání vstřelil branku. "Myslím, že nenastoupí," přepokládá Pavlík, jenž si z legendy Pražanů nedělá hlavu. "Branku nám může dát kdokoliv. Já však věřím, že navážeme na naše poslední výkony."

Slávistické štístko neví, zda nastoupí. „Ale každopádně tuto statistiku znám a vím o tom, že jsem vstřelil pokaždé Kladnu gól. Loni na podzim to bylo jednodušší, tehdy jsem si říkal, že do třetice jim toho góla dám. Takže uvidíme, zda tu sérii prodloužím, já bych ji samo-zřejmě prodloužil velmi rád,“ prozradil s úsměvem Šmicer.