Vzhledem k tomu, že poslední dvě kola druhé nejvyšší soutěže mají jednotný termín, bude se hrát dnes od 18 hodin. Kladenští na svém stadionu hostí tým středu tabulky Sokolov.

A mají co napravovat. Před týdnem je během prohraného duelu se Znojmem diváci vypískali, což se v Kladně roky nestalo.

„Vidím na hráčích touhu výkon napravit. Otázka je, co nám dovolí soupeř,“ uvedl trenér Jaroslav Peřina, který se domnívá, že Západočeši by mohli přijet s otevřeným hledím a budou se prezentovat podobně útočným pojetím jako Most a Hlučín.

Zápas by tudíž nemusel být pro druhý nejmladší tým soutěže tak psychicky náročný jako předešlý duel se Znojmem, kde šlo oběma soupeřeům o hodně.

Tlak z nutnosti uspět tady ale určitě bude. „Myslím a pevně věřím, že to nebude tak náročné. Na tréninku bylo vidět, že hráče mrzí, co se v rámci utkání se Znojmem stalo,“ přiblížil Peřina, který chystá dvě tři změny v sestavě. Na postu stopera bude po vyloučení Macháčka vynucená, jiné složení by měla mít i středová řada stejně jako útok.

Pro některé hráče bude duel se Sokolovem nejspíš posledním před kladenskými fanoušky. „Podle atmosféry v kabině soudím, že nikdo nepřemýšlí o tom, zda to jsou poslední dvě utkání za Kladno. Chtějí udělat maximum proto, aby se zachránilo a je úplně jedno, kdo odchází nebo neodchází,“ prohlásil Peřina.

Za Sokolov by mohl hrát bývalý útočník Kladna Jaromír Šilhan, jenž v sezoně nastupuje nepravidelně. „Uvidím, zda nastoupím. Rád bych si na Kladně zahrál,“ řekl forvard, který k Ohři odešel před sezonou. Dokonce připustil, že by mohl SK poslat do ČFL. „Stát se to může, je to sport. Když se dostanu do šance, určitě budu chtít dát gól,“ prohlásil vytáhlý forvard.