Překvapivě pátý celek podzimní druholigové tabulky je nejfrekventovanějším soupeřem SK. V létě mu v Žehrovicích podlehl 0:1, na podzim však vyhrál na ústeckém stadionu ve 3. kole poháru ČMFS 2:1.

Další utkání zimní ligy budou následovat v kvapíkovém tempu. Už ve středu hraje Kladno s Mostem (13) a v sobotu s Teplicemi (10.30).

„Jako všechny týmy jdeme do turnaje v plné přípravě, bereme ho jako zpestření po náročném soustředění. Každý dobrý výsledek je ale příjemný,“ řekl na prahu Tipsport ligy trenér Kladna Martin Hřídel, který byl třikrát u toho, když jeho tým zimní ligu vyhrál (Slavia, Liberec, Slovácko)! „Byl jsem ale vždy asistentem,“ upřesnil.

Do nedělního utkání nastoupí sedmnáct hráčů z třiadvaceti, kteří absolvovali soustředění. „Šetřit budeme Mašanského, lehce omarodil Hajník a celé utkání bude chytat jeden ze tří brankářů,“ přiblížil Hřídel. Chybět bude i střelec Šilhan (marodí) a pochopitelně i stoper Killar, jenž nečekaně odešel do polské Bytomi.

„Den předtím normálně trénoval, pak ale druhý den přišel s tím, že má finančně zajímavou nabídku, kterou nemůže odmítnout. Je to zásah do týmu, ale i bez něj jsme dokázali, že obrana může fungovat,“ uvedl Hřídel podle nějž kondiční soustředění splnilo očekávání jak po stránce objemu, tak celkového pobytu včetně počasí.

Kladno hraje zimní ligu počtvrté. Loni v Mostě ji začalo výhrou nad domácími (4:0), v předchozích ročnících v premiéře porazilo gólem Holuba právě Ústí a jen jednou prohrálo (s Teplicemi 0:1).

V Děčíně se podle místních očekává solidní zájem diváků lačných po dobrém fotbalu. Hrát se bude na hlavním stadionu, kde je položen umělý trávník třetí generace.