„Na podmínkách jsme se už dohodli,“ potvrdil ředitel SK Kladno Eduard Novák s tím, že kontrakt bude uzavřen na dva roky.

Borec, jehož i divák se slabším zrakem poznal na dálku podle ohonu a nesmírně dlouhých autů, uplynulou sezonu strávil v Dukle Banská Bystrica, která přes léto rázně obměnila kádr.

Možnost zahrát si po zdravotních lapáliích opět za Kladno přivítal, protože se usadil v nedalekých Velkých Přílepech, kde také bude vychovávat dvouměsíčního syna Štěpána. V SK si navíc opět zahraje se svým švagrem Ondřejem Szabem, stejně jako kdysi v Bohemce.

„V Kladně jsme se minuli,“ připomněl svůj odchod do slovenské ligy, kde se prý méně nakopávají míče a o to více tvoří. V čem je ale slabina tamního fotbalu je podle jeho slov defenziva.

V SK se bude muset jeho bývalá opora o místo v sestavě poprat. Nic na tom nemění, že v jeho kabině strávil dvě a půl sezony a s většinou hráčů se zná.

Když odchovanec Slavie odcházel na zahraniční štaci, vedl si výborně na místě defenzivního záložníka, což tehdy ocenil i tak náročný trenér jakým je Miroslav Koubek.

Na tomto postu se ale momentálně výborně jeví posila Dubský, připravený je i Gross a ve hře je stále jméno sparťana Kúdely. Prosadit se rozhodně nebude snadné.

„Bude složité,“ uvědomuje si 27letý hráč, jenž má v české lize odkopáno okolo padesátky zápasů.


Kouč Stanislav Hejkal návrat zkušeného hráče přivítal. „Zejména teď, kdy při zranění Procházky hledáme složení obrany,“ řekl.