„Byl to hezký pocit, ale hned po utkání zmizel,“ konstatoval borec, jenž na hřišti díky copu vlasů nepřehlédnutelný. Přes porážku 2:3 si bude životní branku pamatovat navždy. Byla věcí předvídavosti i jisté dávky akrobacie.

„Když jsem viděl, že míč letí na Zachiho, bylo mi jasné, že to bude hlavou prodlužovat. Nebyla to ode mne připravená fotbalová pozice, spíš to vypadalo jako karate,“ popsal situaci, kdy se nohou dostal hodně vysoko a usměrnil míč za Krbečkova záda.

Coby hráč, který s koncovkou nemá moc zkušeností prý těžil i z toho, že na víc nebyl čas. „Gól jsem dal z jediného důvodu, nemusel jsem přemýšlet, kam do uklidím,“ přiznal se smíchem.

Ač je hráčem s defenzivními úkoly, je pro tým důležitý i na druhé straně hřiště. Trenéři soupeřů totiž nezapomínají během přípravy na utkání s Kladnem upozornit na jeho auty, nejdelší v Gambrinus lize. Míče ze jeho rukou většinou létají až do hloubi šestnáctky a pro obranu jsou velkým nebezpečím. Že by potřebný švih speciálně trénoval, popírá.

Už na základce házel krikeťákem padesát metrů a přičítá to konstrukci své postavy. „Krátké nohy, dlouhé tělo a ruce,“ pojmenoval 28letý fotbalista podstatu kladenské zbraně, na kterou budou trenéři Kladna hodně spoléhat i na jaře.