K těm, kteří tady ať v áčku, béčku či dorostu na podzim působili, se připojila i kladenskému fanouškovi známá jména. Vyloženě nová tvář na premiérovém srazu nebyla.

Nový kormidelník si prý na oficiality nepotrpí, takže se po pár slovech, v nichž tým obeznámil se základními pravidly, pustil do práce. „Můj první dojem je pozitivní. Myslím, že hráči to vzali dobře,“ uvedl krátce po své tréninkové premiéře Peřina, na němž bylo zřetelně znát, že se na práci s týmem těší.

Za týden Kladno vstoupí do Tipsport ligy, v níž v poslední době válí. „Já budu ale radši úspěšný v jarní části soutěže,“ prohlásil Peřina, který chce týmu vtisknout moderní, ofenzivní herní projev. „Proto bude příprava fyzicky poměrně těžká, ale bude to všechno na hřišti a všechno s míčem,“ prohlásil.

Kouč očekává, že výsledky v přípravě by nemusely být povzbudivé, alespoň ne na jejím začátku. „Budeme přecházet na jiný herní styl a systém, takže se s tím můžeme v lednu potýkat. Uvidíme, jak kluci přechod zvládnou. Držím se pravidla, že nejlepší obrana je útok,“ uvedl kouč, jenž má na zásadní přeměnu herního projevu dva měsíce.

Hodně hráčů ze stávajícího kádru nemá žádné ligové zkušenosti. Trenér má představu, že průběhu přípravy bude doplňován. „Předpokládáme, že nějací hráči ještě přijdou, třeba z ligových týmů, které budou zužovat kádry. Souhlasím, že na trhu je přetlak hráčů a jsou mezi nimi i kvalitní, kteří nejsou tak drazí,“ konstatoval Peřina.

Otázka je, nakolik budou srdce hráčů pro SK tlouci, když nejedenmá vinou dluhů ze strany klubu hodně hluboko do kapsy. Někteří borci začali při fotbalu pracovat, jiní stále jednají o smlouvě či si také shání zaměstnání. Další doufají v nabídku odjinud. Pro trenéra to rozhodně není jednoduchá startovní pozice.

Celý článek včetně seznamu trénujích hráčů najdete v tištěném vydání Kladenského deníku v pátek 7. ledna 2011.