Aby také ne, hosté po třech porážkách s českými týmy toužili uspět. Konečná remíza 1:1 dostala svoji podobu až v nastaveném čase, kdy Trnavští jedinou střelou mezi tyče vyrovnali. Povedlo se jim to z 35 metrů.

Smolný konec asistenta trenéra Stanislav Hejkala nenazlobil. „Tentokrát to byl z naší strany velmi dobrý kolektivní výkon, proto nechci nikoho vyzdvihovat. Soupeř směrem na branku vystřelil jen dvakrát a nezahrával ani jeden roh. Tak si představuji, že má hrát SK Kladno,“ prohlásil Hejkal, který duel se Slováky považoval za výbornou generálku na ligu, ač ta začíná až koncem února.

Defenzíva Kladna složená z vysokých hráčů toho soupeři dovolila minimum a samá ještě podporovala ofenzívu. Nejvíc na pravé straně Mráz, jenž byl s Bartošem velkým nebezpečím pro Trnavu.

V první půli měl největší příležitosti Holub, jenž ale po přihrávkách Ličky a Novotného vždy slabě zakončil. Kladnu to vyšlo až čtyři minuty před koncem zápasu. Na začátku pěkné gólové akce byl Holub, balon pak putoval k Mrázovi a od něj k Bartošovi, jehož centr nekompromisně zužitkoval svoji první brankou v kladenském dresu Lička.

V brance SK dostal na poslední chvíli přednost Kostolanský. Důvod byl pochopitelný. Do Kladna totiž přišel z Trnavy a jak k sám přiznal, na utkání se moc těšil, protože šest sedm kluků z trnavského kádru zná.

V nastavení ho ale rozesmutněl Ďuriš. „Byl tam odražený míč za šestnáctku, rána přede mnou skočila a skončila u tyče,“ popsal kladenský gólman trnavský zásah. Domů nijak nespěchal: „Chvilku v Nymburku zůstanu a ještě si s klukama popovídám.“

Kladno – Trnava 1:1 (0:0). Branky: 86. Lička – 90. + 2 Ďuriš.

Kladno:
Kostolanský – Mráz, Beneš, Gross (75. Rendla), Procházka (75. Rada) - Bartoš, Lička, Holub, Novotný (60. Cigánek) - Zoubek - Zachariáš (60. Tatanašvilli).