Kladno - Ústí nad Labem 0:1 (0:1)

Prvních deset minut bylo ze strany Kladna prvoligových. Vytvořilo si dvě velké šance, avšak Zoubele si v koncovce dal míč daleko od nohy a nakonec ho poslal vedle. Stejně naložil s podobnou šancí Cigánek.

To byly jediné dvě gólové příležitosti, které si Kladno vypracovalo. "Nemůžeme si myslet, že si budeme vytvářet víc šancí než dnes. Chybí nám důraz a agresivita v pokutovém území. Myslím, že to je trvalý jev. Ani na jaře mužstvo nedávalo góly," posteskl si kladenský trenér Martin Hřídel.

Severočeši na tom nebyli ve vytváření šancí o nic lépe, tu svoji však využili. V 16. minutě ztrestali zaváhání kladenské levé strany. Po balonu za obranu postupoval na Pavlíka Franc, jenž zpětnou přihrávkou ještě našel Rudnytskeho, který dal jediný gól zápasu.

"Mám z utkání dobrý pocit, s mužstvem se dá pracovat. Dá se říct, že Kladno bylo po větší zátěži, proto jsme působili lehčím dojmem a ještě dali do hry víc srdce," řekl ústecký kormidelník Svatopluk Habanec.

Domácí trenéři v utkání testovali dvě možné posily. Šisler ani Dubský nezklamali a oba byli po změně stran blízko vyrovnání. Nejprve nesmírně šikovný Šisler levačkou z 25 m orazítkoval břevno a chvíli po něm si Dubský narazil se Šilhanem, avšak ani jeho střela si nenašla cestu do sítě.

"Oba dobře znám, určitě nezklamali. V týmu by místo měli, ale to je spíš otázka pro vedení," prohlásil Hřídel, jenž viděl, že někteří mladí hráči ligové kvality ještě nedosahují. Tomu, aby jeho tým hrál avizovaný agresivní rychlý fotbal nejvíc vadila únava.

"Bylo vidět, že jsem hodně trénovali, kluci měli těžké nohy," uvedl Hřídel, který v utkání prostřídal 19 hráčů. Jeho protějšek střídal pouze jednou. "Neměl jsem koho, nemáme hráče. Jeden je zraněný, jeden přijede z dovolené. Musíme zajistiti tři čtyři další," řekl Habanec.

Branka: 16. Rudnytskyy. Diváci: 200.
SK, 1. poločas: Pavlík - Bartoš, Killar, Beneš (30. Farbák), Procházka - Kabele, Szabo, Šisler, Dubský, Cigánek - Zoubele
SK, 2. poločas: Kostolanský - Samek, Killar (60. Beneš), Farbák, Hajník - Vincenc, Šisler, Dubský, Holub, Himl - Šilhan.
Ústí n. L.: Porcal - Dvořák, Valenta, Šmrha, Benčík - Franc, Karlík, Martykán, Rozsocha (46. Holly) - Rudnytskyy, Mašanský.