Sobotní duel Teplice -Most (1:1) sledovalo v ochozech městského stadionu parádních 430 diváků. Jelikož Ústí leží od Děčína co by kamenem dohodil, dá se očekávat, že premiéru obou týmů uvidí ještě vyšší počet. "Je to nečekaně pěkná návštěva. Taková kulisa utkání pozvedne a hráči se určitě víc vyhecují," míní trenér SK Martin Hřídel.

Realizační tým čtrnáctého celku Gambrinus ligy zaznamenal před utkáním další ztráty. K marodům Hajníkovi a Šilhanovi přibyl s nataženým úponem nad tříslem také novic Dvořák, jenž si ale možná zahraje už ve středu proti Mostu. Nenastoupí ani soustředěním vyždímaný Strnad. Trenéři budou po zranění šetřit i Mašanského.

Kouč Severočechů Svatopluk Habanec se netají ambicí turnaj vyhrát a navázat tak na vítěznou vlnu z mistrovského podzimu. „Ano, chceme turnaj vyhrát,“ přiznává.

Kladenští také touží po úspěchu, avšak v žádném případě mu nehodlají vše podřídit. "V první řadě chceme, aby zápasy splnily účel," tvrdí Hřídel, jenž ještě neřešil osobu kapitána po Killarovi, který zamířil do polské Bytomi.

"V přípravě se to většinou střídá. Ze známých důvodů to bývají nováčkově," se smíchem prohlašuje Hřídel. "O tom, kdo bude kapitánem na jaře, jsme ještě neuvažovali. Rozhodneme o tom my, trenéři. V úvahu připadá několik jmen včetně Szaba či Kladeňáků Procházky a Bartoše."

Trenéři Martin Hřídel a Stanislav Hejkal dnes prostřídají pouze čtrnáct hráčů. Jediným nováčkem je Bartek z Bohemians 1905
1. půle: Tesař - Bartoš, Gross, Beneš, Procházka - Bartek, Dubský, Hlava, Cigánek - Szabo - Zachariáš
2. půle: Tesař - Bartoš, Gross, Beneš, Procházka - Holub, Dubský, Šisler, Zoubele - Bartek, Zachariáš.