Trenér Jiří Škvára pak i přes možné důsledky, které jeho tým mohou čekat, promluvil zcela otevřeně. „Vím, že nám to může ublížit, ale po poradě s vedením s tím chceme jít ven a dát vědět ostatním mužstvům, co je ve Hvozdnici čeká,“ řekl na úvod Škvára, bývalý prvoligový fotbalista Kladna a později úspěšný trenér.

Dostali jste brzy dvě branky, už v nich byl problém?

To vůbec ne, snad jen u té první rozhodčí Kabyl neodpovídal na otázku, jestli bude standardka na píšťalku nebo ne. Domácí pak rychle rozehráli a dali gól. Ale tady potíž nebyla, ani u druhé branky opět po standardce.

A kde tedy?

Začal bych prostředím ve Hvozdnici. Jestli nás sekretář svazu Krajl pořád úkoluje, co na hřišti musíme změnit k lepšímu, pak ve Hvozdnici zřejmě on ani jeho spolupracovníci nikdy nebyli. Toaleta je tam pro muže jediná, společná pro hráče, činovníky i diváky z hospody. Takže je tam fronta. Sprcha je také společná pro oba týmy. Střídačky jsou plechové pro tři lidi, takže musíte stát. Peníze by měli dávat na tyhle účely, i když nemám důkazy, že je dávají jinam.

Vraťme se k zápasu. Dva góly jste dostali, šlo ještě s utkáním něco udělat?

Víte, soupeř byl bez urážky slabší než my. Až na brankáře a jednoho útočníka, ti byli vynikající. Přehrávali jsme je a dali dvě regulérní branky. Při obou přišly centry Maříka a Junka od lajny a Zlata s Vondrákem zakončovali do prázdné brány. Ale pokaždé asistent zamával nesmyslný ofsajd. Jak pan Zuskin, tak i mladík na druhé straně. A nakonec zasáhl i hlavní pan Kabyl.

Jak?

Vondrák šel sám a byl faulován brankářem. Kopat se měla penalta a samozřejmě měl faulující dostat červenou kartu. Alespoň taková jsou pravidla. Pan Kabyl nejprve po poradě s asistentem zákrok vytáhl z vápna a ještě dal brankáři jen žlutou kartu. Nad tím mi zůstává rozum stát. A klidně se pod tohle podepíši. Navíc poslední gól padl po pětimetrové ofsajdu. Abychom provozovali fotbal zadarmo takhle, nechali si my i hráči kazit víkend, na to nemám nervy. A jestli s trénováním po letech skončím, všechno sepíši do dopisu panu sekretáři svazu Krajlovi.

Bez červené jste vyvázli i vy?

Aspoň že to. Rozhodčí Kabyl ale nějaké udělit mohl, potom už i našim hráčům, uráželi ho. Dělal, že neslyší, neměl zapotřebí dělat ze zápasu problém. Já to zapotřebí mám.

Když vidím pískat dvojici Kabyl – Zuskin já, zdá se mi, že mají moc. Nebojíte se, že Doksy po této kritice sestoupí?

Za takových podmínek I. A třídu hrát nechceme. Klidně se vrátíme o soutěž níž. Tady se pořád říká, že se s tím něco udělá, ale nic se neděje. Pořád po nás chtějí videozáznamy, ale aby se tam jel někdo podívat, to ne. A když už tam instruktor dorazil, tak v zápise třeba o kvalitě sociáleknení nic. A co se týče rozhodčích, zajímalo by mě, jak zápas instruktor viděl.

Hvozdnice – SK Doksy 3:0 (2:0). Branky: Drechsler 2, Hrechko. Rozhodčí: Kabyl.

Doksy: Kieryk – Vlasatý, Škvára, Steckovič, Křivánek – R. Zlata (72. Studený), Junek, Burant, Mařík – Svoboda (46. Vondrák) – Větrovec.