Prohráli jste doma s teplickým béčkem (0:1), posledním Mostem-Souší (0:2), rezervou Mladé Boleslavi (1:2), remízovali s Živanicemi (2:2) a Jabloncem B (1:1). Byla tam asi daň za skvělé zápasy v poháru proti ligovým Pardubicím a Ostravě, ale přece jen, nebylo těch ztrát víc než jste si představovali?
Co k tomu mám dodat? Já už si říkal - a skalní fanoušci mi to doufám odpustí - že snad bude lepší odehrát všechny zápasy venku, tím spíš, když jsme venku dokázali porazit Zápy (2:1) nebo uhrát bezbrankovou plichtu na hřišti vedoucího Žižkova. Nicméně nechtěl bych, aby to vyznělo negativně. Domácí ztráty sice mrzí, ale celkově jsme s podzimem spokojeni.

Které z těch domácích ztrát tedy zůstanou dlouho v paměti?
Určitě jsme měli vyhrát s Mostem, béčkem Teplic a Jablonce, stejně tak s mladoboleslavskou rezervou. 

Výčet domácích úspěchů je sice skromnější, ale když už jste brali všechny body, stálo to za to…
Souhlas, výhry proti ještě loni druholigovému Ústí (5:2) a rezervě Hradce Králové (6:0) byly jednoznačné, jen je škoda, že jich nebylo víc. Musíme si však uvědomit víc věcí. Třeba že nám chyběli dva hodně klíčoví hráči, a to středopolař Havránek a také Bobby. Pak je i menší konkurence, což není ideální.

Josef Knespl se už těší na stovku. Tady je s cenností, slánskými konšely vystavené potvrzení, že ho pasovali na rytíře slánského fotbalu.
Josef Knespl oslavil už 101. narozeniny! Trápil Bicana i reprezentaci

Kteří hráči zůstali za vaším očekáváním? 
Jmenovat nemusím, protože oni sami velmi dobře vědí, že při uvedených nezdarech na hřišti nepředvedli to, co jsme od nich očekávali.

Kdo byl na všech vašich domácích zápasech, určitě ví …
… a navíc si snadno doplní, že nad očekávání zahráli kluci výborně v MOL Cupu, ať už proti ligovým Pardubicím, stejně tak proti ostravskému Baníku, přestože jsme prohráli 0:2. Pro klub jsou tyhle duely parádní vizitkou.

Když se vám podaří odehrát vyrovnané zápasy s ligisty, určitě ten tým potenciál má atakovat ve vaší třetí sezoně v ČFL horní příčky tabulky…
To by rozhodně měl.

Neodpustím si otázku: Bude jaro lepší podzimu?
Domnívám se, že to není pouze přání vedení klubu, ale i kabiny a že ti, kteří zůstali své výkonnosti dost dlužní, tak si svou pověst ve zbytku sezony vylepší.

Zeptat se na to, k jakým změnám v kádru Slovanu dojde je asi příliš brzo, že?
Někteří hráči skončí, ale za ně máme už řadu nových vytipovaných a jen doufám, že se nám jejich přestupy povede dotáhnout do zdárného konce.

Zvýší se konkurence?
Naznačil jste odpověď sám. Přáním našeho realizačního týmu není nic jiného než to, aby tihle kluci na hřišti v každém zápase nechali úplně všechno.

Předpokládáme, že brankáři vaše očekávání naplnili?
Rozhodně ano a ať už Jiří Měsíček, tak i Jakub Štefan si zaslouží pochvalu. Mnohdy předváděli výkony, které měly prvoligové parametry.

V kom spatřujete favorita na postup do národní ligy?
Kdo se teď v poločase soutěže podívá do tabulky, má hned jasno (úsměv, protože Žižkov si vede suverénně).

Mojmír STRACHOTA