"Kladno vyhrálo zaslouženě protože dalo dva góly. Gratuluji kolegovi Jaroslavu Peřinovi. Myslím, že mužstvo má nastartované dobře a v soutěži se zachrání," uvedl trenér hostů Marek Kalivoda.

První jarní gól na stadionu Františka Kloze sebe nenechal dlouho čekat a k potěše diváků padl do sítě hostů. Roh z levačky Puchmertla našel na desítce Rendlu a na míč z hlavy mladého stopera si brankář Kořínek pouze sáhl (7.). "Vedoucí gól nám hodně pomohl, Zlín ale na nás byl dobře připravený, neumožňoval nám rozehrávku, na jakou jsme zvyklí," mínil trenér vítězů Jaroslav Peřina.

Domácí hýřili pohybem, dobře presovali a nabídli také několik pěkných kombinačních akcí. De nebezpečnější koncovky se ale do přestávky už nedostali, což se až tak nedá říct o hostech. Jejich tři ostré rány zblokovala obětavá defenziva Kladna, střelám Kroupy a aktivního Nováka chyběly u zadních tyčí centimetry.

Vyložené šance ale měli Valaši až po pauze, kdy zjednodušili hru. "Kombinacemi jsme se tam nedostávali, víc jsme tedy posílali balony do šestnáctky soupeře, ani to ale nevedlo k brance. Když neproměnítestoprocentní šance, nemůžete vyhrát," konstatovalKalivoda, jenž vytáhl dlouhána Zbožínka na hrot.

Blízko ke gólu byli hosté v 56. minutě, Novákovu hlavičku však na brankové čáře odvrátil Rendla (56.) a vzápětí Kladno rozhodlo. Po faulu na Štveráka ponechal soudce výhodu, Procházka našel ve vápně Holuba, jehož střelu Kořínek vyrazil pouze k Puchmertlovi - 2:0.

Zlínští pak měli smůlu při břevnu Elšíka a vzápětí při teči Zbožínka, kterou lapil pozorný Jakubov. Na druhé straně nevedly k úspěchu tři spolupráce Wojnara s Holubem, ani šance Štveráka.

"Ve druhém poločase nás dostal Zlín pod tlak a párkrát při nás stálo štěstí. Škoda ale, že jsme nedokázali využít další brejkové situace, mohli jsme vyhrát výrazněji," prohlásil spokojený Peřina, kterého potěšil výkon mladých stoperů Macháčka a Rendly.

"Překvapilo mě, jak se dokázali vypořádat s dlouhánem Kroupou na hrotu," přiznal kouč po své druholigové premiéře.

Kladno - Zlín 2:0(1:0).

Branky: 7. Rendla, 58. Puchmertl. ŽK: Jelínek, Radosta- J. Dobeš.Rozhodčí: Kocourek - Lhoták, Moláček.Diváci: 955.

Kladno: Jakubov - Bartoš, Rendla, Macháček, Procházka - Čurda (75. Radosta), Holub, Wojnar - Kabele, Štverák (89. Jelínek), Puchmertl (86. Kmoch). Trenér Jaroslav Peřina.

Zlín: Kořínek – Pazdera, Zbožínek, Elšík, Hájek – J. Dobeš (46. Švach), Malchárek, R. Dobeš (65. Bačík), Konečník, Novák – Kroupa. Trenér Marek Kalivoda.