Aby se ředitel nenudil, odpískal zápas deseti proti deseti. „Šlo mu to asi jako rozhodčímu Jechovi v Příbrami,“ se smíchem hodnotil Novákův výkon asistent Stanislav Hejkal a rychle dodal, že jeho nadřízený chtěl hlavně vidět v akci nové hráče.

Sestavy byly poskládané tak, aby byly vyvážené. Utkání se hrálo na klasickém fotbalovém hřišti u boudy, které si hráči v rámci rozcvičky upravili, a šlo v něm o hodně. Poražení totiž běhali o jeden kilometrový úsek méně.

V týmu vítězů (3:1) se dvěma góly do sítě Kostolanského blýskl výborně hrající už zmíněný Zoubek, Hejkala ale zaujali mladí fotbalisté. „Rada hrál výborně a ještě lépe si na hrotu vedl Svoboda. Vůbec nebyl znát věkový rozdíl,“ chválil asistent 15letého borce.

Kladno přišlo během středy o jednoho hráče. Po Lukáši Zoubelem projevily Teplice zájem také o krajního beka Lukáše Hajníka. „Hned pro něj poslaly do Krkonoš auto a sekretář Skýpala v telefonickém rozhovoru ještě řekl, že trenér Plíšek je nadšený ze Zoubeleho,“ těšilo Hejkala, že tímto byla oceněna i práce trenérů SK.

Hajník bude v kádru lídra tabulky Gambrinus ligy na třítýdenním testu a dopoledního fotbálku se před cestou na soustředění do Altenbergu raději nezúčastnil.

Po obědě vyrazili fotbalisté Kladna na čtyřkilometrový výběh na Benecko, kde už byly připraveny běžky, na nichž po třinácti kilometrové jízdě dopravili zpět.

Středu zakončila tradiční posilovna a dnes čeká hráče 50 km dlouhá túra po hřebenech.