V nedělním utkání 5. kola Gambrinus ligy už v 11. minutě odkulhal ze hřiště střední obránce Vít Beneš, jehož nahradil Patrik Gross.

Zranění mladého stopera naštěstí pro Kladno není vážné a jak sám přiznal, mohl by být do sobotního utkání v Plzni fit. V horším případě nastoupí až ve středečním utkání Ondrášovka Cupu v Mostě (2. září).

„Dostal jsem koňara. Od stehna až ke kotníku mi jakoby zdřevěněla noha. Bolest ale už postupně odchází,“ přiblížil současný stav zranění Beneš, jenž dva dny odpočíval a od středy začne s lehčí přípravou. Než se více vstřebá krevní výron, bude probíhat například v bazénu.

K jeho zranění došlo v souboji s jabloneckým útočníkem Vošahlíkem, jenž ve druhém poločase zbytečně ostře zajel do gólmana Pavlíka, který by dlouho ošetřovaný.

„V mém případě se ale kopalo proti nám, i když jsem míč odehrál já. Rozhodčí to asi měl posoudit obráceně,“ uzavřel Beneš.

Na západě Čech by se měl v sestavě Kladna objevit i druhý marod, útočník Dmitri Tatatanašvilli, jenž přišel na hostovní s Plzně, která si na české poměry nezvykla nedala podmínku, že proti ní nesmí nastoupit.

„Zatajil zranění a nastoupil proti Boleslavi. Před utkáním na Spartě řekl, že nemůže hrát,“ uvedl asistent trenéra SK Stanislav Hejkal a vysvětlil, proč v zápisu o utkání s Jabloncem chybělo jméno Davida Hlavy. „Dlouho nehrál ligu a jeho operované koleno nevydrželo zátěž na Spartě, kde jsme dlouho hráli v deseti. Koleno mu oteklo.“