Kladenští nastoupili bez Fujdiara (bude chybět kvůli přerženému vazu i v další celé sezoně), Jarába, Vašáka, Kaválka i brankáře Tetoura. Jeho náhradník Kučera ale dlouho držel akcie hostů nad vodou. Předváděl až neuvěřitelné zákroky, přesto jeho tým po gólu do šatny prohrával v pauze 1:3.

„První poločas byl pohádkový. Favorita jsme přehrávali a skóre mohlo být i vyšší,“ komentoval kapitán v tradičně růžovém hrajícího Malibu Jiří Volf.

Kladenský trenér Jiří Veselý se už na hru nemohl koukat, převlékl se do hráčského a naordinoval svému týmu hned zkraje poločasu power play. Jenže Boleslav bránila výborně a poradila si i v kritické chvíli, kdy byl za nesportovní chování vyloučen Novák. Hosté ve dvojnásobné přesilovce selhali, navíc po jejím skončení rychle po sobě dvakrát inkasovali.

Veselý se nevzdával, dvěma trefami ještě snížil (při jedné uchvátil halu průnikem přes tři hráče a kličkou gólmanovi), ale vítěz zápasu už byl jasný. „Bohužel, v poháru jsme chtěli jít až do finále a přivítat nějakého atraktivního soupeře, ale v Boleslavi se ukázalo, že máme moc úzký kádr,“ říkal zklamaný Jiří Veselý. „V první půli nás omlazení domácí zaskočili fyzicky náročným futsalem, hlavně jsme ale nevyužili po pauze přesilovku a power play. Tam bylo hodně znát, že chybí Vašák s Jarábem, kteří na tyhle situace chodí a mají je s kluky secvičené. Ale to není výmluva, je to jen naše věc, v jaké jedeme na zápas sestavě,“ dodal Veselý.

Malibu Mladá Boleslav - SK Kladno 5:3 (3:1). Branky: 9. D. Novák, 13. Vaněk (Maňas), 20. Psinický (Drchal), 31. Vaněk (Psinický), 32. Drchal – 13. Šnídl, 35. Veselý (Bejbl), 38. Veselý (Verner).

Kladno: Kučera – Stejskal, Caizl, Bejbl, Čurda, Šnídl, Verner, Veselý.