Turnaje se stejně jako v minulém ročníku zúčastnilo 11 mužstev (SK Slaný, SK Kladno, FC Chomutov, ABC Braník Praha, ČLU Beroun, SK Zichovec, Kablo Kladno, Sparta Kladno, FK Hořovicko, Olympie Březová a SK Motorlet Praha). Zahájení turnaje, který byl pořádán s podporou Královského města Slaný, se ujal 1. místostarosta ing. Pavel Bartoníček. Diváci shlédli na dvou travnatých plochách celkem 40 osmnáctiminutových zápasů. Týmy se nejprve utkaly ve dvou základních skupinách, z kterých podle výsledků postoupily do velkého nebo malého finále.

Nevýrazný výkon v základní skupině přivedl domácí mužstvo pouze do malého finále. Celkové osmé místo je pro SK Slaný zklamáním. Chlapci určitě mohli uhrát lepší výsledek. Chybělo soustředění a chuť bojovat o výsledek. Celý realizační tým mladších žáků SK Slaný se bude muset zamyslet nad tím, jak hráče lépe motivovat a nabudit před takto důležitým kláním.

Vítězem se stalo Hořovicko před Chomutovem a SK Kladno, jenž byl nejlepším zástupcem našeho okresu. Dále se představily šesté Kročehlavy, devátý Zichovec a jedenáctá Sparta Kladno.

Největším překvapením turnaje se stal tým Olympie Březová, který obsadil krásné čtvrté místo v konečném pořadí. Hráči dali do zápasů srdíčko a nezalekli se tabulkově mnohem silnějších mužstev. Borci z Olympie (Sokolovsko) to měli do Slaného nejdál, brzkého vstávání ale určitě nelitovali.

Umístění družstev v turnaji:

1. FK Hořovicko
2. FC Chomutov
3. SK Kladno
4. Olympie Březová
5. ABC Braník Praha
6. Kablo Kladno
7. SK Motorlet Praha
8. SK Slaný
9. SK Zichovec
10. ČLU Beroun
11. Sparta Kladno

Ceny účastníkům turnaje předával předseda SK Slaný Zdeněk „Keňa“ Hořejší. Kromě jedenácti nejužitečnějších hráčů (po jednom z každého týmu) vyhlašovali pořadatelé také nejlepšího střelce turnaje. Stejný počet vstřelených branek zaznamenali střelci z oddílů SK Motorlet Praha, Olympie Březová, FC Chomutov a FK Hořovicko. O šťastném výherci rozhodl až penaltový rozstřel. Nejlepším střelcem turnaje se tak stal Daniel Růžička z Olympie Březová.

Všem dvanácti individuálně oceněným hráčům předala ceny také zástupkyně partnera turnaje CK SLAN tour. Na nejlepšího střelce a nejužitečnější hráče ze tří nejlepších mužstev navíc čekal poukaz na jednodenní zájezd do Tropického ostrova (u Drážďan, SRN).

Po většinu dne diváky skvěle turnajem provázel (stejně jako v minulém roce) moderátor a slánský radní Standa Berkovec. Organizátoři měli za sebou skutečně náročný den, turnaj končil až v 18 hodin. A co je nejdůležitější? Počasí bylo naprosto ideální (blýskat se nad Slaným začalo až hodinu po konci turnaje), nedošlo k žádnému vážnějšímu zranění hráče a 170 dětí prožilo jeden květnový pátek naplněný sportem .

Co říci na závěr? Zase jeden den, který měl smysl.

Fotografie z průběhu turnaje najdete ZDE:

Fotografie z vyhlášení výsledkůZDE:

Martin JELÍNEK