První muž klubu chystá na nastávající víkend už pátou hostinu. Každá ho vyjde na sedmnáct stovek za nákup svíčkové. „Bankrot mi určitě nehrozí, jen budou skromnější Vánoce,“ prohlásil známý šprýmař, jenž s oblibou tvrdí že v době své aktivní brankářské kariéry vystřídal několik mužstev a všechna s ním spadla o soutěž níž. „Jen Slanému jsem se vyhýbal, tady byli vždycky dobří gólmani,“ prohlásil.

Tataráčková tradice vznikla na popud hráčů, kteří si je po jednom nevydařeném utkání přáli k večeři. „Protože hráli špatně, řekl jsem jim, že dostanou cibuli s octem bez tlačenky. Další zápas porazili s odřenýma ušima Tuchoměřice a po něm už za mnou poslali vedoucího mužstva s tím, že k dobrým výkonům potřebují syrové maso. Nakonec si vymysleli, že by je mohli dostávat, když vyhrají o tři góly a víc. S tím už jsem souhlasil,“ přiznal Hořejší netušíc, jaký nápor na své bankovní konto zahájil.

O tataráčkovém boomu ani nemluvě. Mezi kluky je nejfrekventovanějším fotbalovým výrazem. Když přijede soupeř, je už tataráčkový, gól, jenž určil tříbrankový rozdíl, je také tataráčkový, zkrátka tataráček je všude, kam se podíváte.

Klubový boss si ani z velkých výdajů nedělá hlavu a ještě si přeje, aby skončily co nejpozději. „Doufám, že se to zabrzdí až v příští sezoně,“ modlí se Hořejší, jenž na druhou stranu odmítá tým škubat, když normu nesplní nebo dokonce prohraje. „Možná by se v době, kdy přijde krize nedoplatili,“ se smíchem prohlásil.

Z jeho tváře zmizel až v momentě, kdy přiznal, co ho nejvíc při krátkém pobytu na prezidentské židli mrzí, a kde cítí, že musí splatit dluh. Tataráčkových orgií se totiž nezúčastňuje Michal Galbavý, který v partě, a samozřejmě na hřišti, moc schází. „Nedovedu si představit, že by tak skvělý kluk nosil na srdíčku jiný dres než ten nejkrásnější – náš,“ uzavřel Hořejší.

V anketě Zvolte fotbalový počin víkendu 11 získal ve finále Zdeněk Hořejší (122 hlasů), druhý skončil velvarský Michal Majtaník (31) a třetí družecký Dušan Šíma (18). Po základní části skončil 4. hrdlívský Michal Kasl (15), pátí rozhodčí Leoš Reichl a brandýský Petr Mladý (9), sedmý velvarský předseda David Vedral (8) a osmý SK Otvovice (7). Bylo zaznamenáno 358 hlasů a 1478 vstupů do článku.