Domácí také mohli vyhrát, ale neproměňovali veliké šance, a tak v pohledném a dramatickém duelu museli dvakrát dotahovat. nakonec se jim to povedlo a uhráli remízu 4:4. Jako první tak suveréna z Družce obrali o body.

Na druhé místo tabulky se dostal Rynholec, který v rakovnickém derby nedal naději letos dobře hrající Srbči a díky čtyřech gólům ve druhé části ji smetl 6:1.

Čtvrtý už je Libušín, jenž vydřel těsnou výhru 2:1 na Stochově. Oba celky nastoupily v silných sestavách a domácí doplatili na zahazování loženek. Za stavu 0:0 chytil jednu skvělý Sýkora, za stavu 1:1 mířil domácí útočník ze dvou metrů nad. Libušín vedl po ráně Břeha pod břevno, po přestávce ale Řehoř po úniku srovnal. pak se hrálo nahoru – dolů, aby pět minut před koncem rozhodl hlavou Kopřiva po rohu Eichlera.

Za očekáváním zatím hrají Kročehlavy, ale mají už první vítězství, když v duelu rozdílných poločasů přemohly Stehelčeves 2:1. Domácí byli lepší v první části, hosté ve druhé. Výborně chytali brankáři, protože na obou stranách byla řada tutovek, ale padly jen tři branky.

První výhru v sezoně slaví také kladenský Slovan. Rozdělov sice na jeho hřišti sehrál vyrovnanou partii, jediným šťastným střelcem byla ale domácí Kučera.

Tuchlovice se v silné sestavě postaraly o nářez kola – Spartu rozdrtily 9:2. Hosté pouze v úvodu Fujdiarem srovnali na 1:1, stejný hráč pak na konci jen korigoval z penalty.

Výsledky:
Kročehlavy – Stehelčeves 2:1 (2:0, Šmejkal, Rolný – Tóth), Rynholec – Srbeč 6:1 (2:1, Krátký 2, Dolák 2, Švolba, Putík – Koten), Stochov – Libušín 1:2 (0:1, Řehoř – Břeh, Kopřiva), Tuchlovice – Sparta 9:2 (6:1, Lukavský 2, Hahn 2, Kubanyi 2, Dolinský ml. 2, Dutkovič – Fujdiar Jos. 2), Slovan Kladno – Rozdělov 1:0 (1:0, Kučera), Slaný – Družec 4:4 (3:3, Košik, Stahl M., Pazdera L., Kozelka z PK – Mačura 2, Přerost, Škvára).

12. Sparta Kladno⋌ 4 0 1 3 4:22 1

5. kolo (pátek 20. září v 17.30 hodin: Družec – Kročehlavy, Libušín – Tuchlovice, Rozdělov – Slaný (18), Srbeč – Stochov, Sparta – Slovan, Stehelčeves – Rynholec.