Zatímco domácí prohrávají a byť o postupu nemluvili, už jen hodně okrajově zlobí čelo soutěže, hostující mužstvo se dalo do pucu a zdatně bojuje o záchranu.

Uspět bude chtít také v Hostouni v neděli od 17 hodin.

Slaný táhne za jeden provaz

„Parta se v zimě hodně stmelila, všichni táhnou za jeden provaz. Pak je to vidět i na hřišti, kde to kluci většinou odjezdí," jmenuje důvody slánského vzestupu trenér David Cimrman.

A děkuje i slánským odchovancům Bohumilu Mrštinovi a Jakubu Hořejšímu, ti svým návratem do Slaného z kvalitních klubů také prospěli. A dávají góly. „Samozřejmě je znát, kdy do toho jdou s chutí a mají zájem pomoci svému klubu," dodává Cimrman.

Co je zajímavé, nedělního soupeře ještě na jaře v akci neviděl a vrásky si z toho nedělá. Ani žádnou vědu. „Nejdůležitější je stejně výkon mých hráčů. Co oni dovolí soupeři, jak k zápasu přistoupí. Ale je pravda, že nějaké informace o Hostouni jsem si samozřejmě sehnal," usmívá se.

Zvážní, pokud narazíme na dosavadní bilanci SK Slaný na jaře. Po domácí prohře se Lhotou už přišly jen úspěchy. Dvě remízy na Berounsku (Cerhovice a Loděnice) a poté dokonce tři výhry v řadě nad Velvary, ve Hvozdnici (!) a s Novým Knínem, kde se hrálo prakticky o šest bodů. „Dobře, ale máme za sebou třetinu jara, zachráněni zdaleka nejsme," mírní přílišný optimismus David Cimrman.

Zachariáš chce být lepší

Podle domácího kouče Zdeňka Mužíka, který byl rozčarován poslední remízou 1:1 s Vonoklasy, se Slaný hodně zlepšilo a jeho tým bude muset hodně přidat.

Stejného názoru je i jedna z hvězd Hostouně, bývalý ligista a dnes kapitán týmu Michal Zachariáš.

„Odpověď, proč se nám nedaří jako v zimě, kdy jsme poráželi i divizní i přeborová mužstva, neznám, ale každý si bude muset sáhnout do svědomí včetně mě," říká bez okolků.

O formě Slaného dobře ví, tým kouče Cimrmana podle něj zdaleka nepřijede na výlet. „Budou se chtít vytáhnout. Bude pěkně, přijde hodně lidí, bude skvělá atmosféra. Uděláme vše pro to, abychom byli o fous lepší a šťastnější my," usměje se.

Sám Zachariáš po těžké operaci kolena už hraje mnohem lépe, ale sám spokojen není. „Koleno mě bolí pořád, už to asi nikdy nebude ono. Potřeboval bych nějaké kilo dolů, ale nedaří se to. V Hostouni jsem ale moc spokojený. Je tady parádní parta, a když se nám daří technický fotbal, o který se snažíme, je to fajn. A protože tady nejde jen o výsledky, ale hlavně o hru, tak nám zdejší přísní fanoušci odpustí i horší výsledek, jenom musíme nechat na hřišti všechno," dodal.