Slaný sehrálo v Kníně podle předpokladů hektičtější duel. Domácí ho začali sérií šancí, ale dali jediný gól Pincem a na ten se brzy probudivší hosté odpověděli vyrovnáním Landvojtovičem. Asistoval Tauš, jemuž se duel povedl a podílel se na všech třech brankách.

Dramatická byla druhá půlka. Gólově ji načal někdejší slánský brankář Radek Šaroch, který nastoupil v poli (poprvé v I. A třídě) a při trestném kopu v 52. minutě předvedl, jak skvělou kopací techniku má – 1:2. Jenže po chvíli fauloval Kuba a Pinc z penalty srovnal. Rozhodující momenty ale teprve přišly. V 61. stáhl domácí Ducho Landvojtoviče, byl vyloučen a hosté přesilovku využili už za pět minut.

Krásnou akci Tauše s Mrštinou zakončil druhý jmenovaný parádním lobem přes bezmocného gólmana Webera a rozhodl.

„Naše důležitá výhra srazila Nový Knín na dno tabulky a zatímco z naší kabiny se nesl vítězný chorál, v kabině Knína to doslova vřelo. Rozhodčí Chaloupka pod dohledem dokonce dvou delegátů fotbalového svazu pískal přesně,“ radoval se spokojený vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.
Vranému se doma proti Spartaku Příbram daří tradičně a nemohla ho zastavit ani aktuální forma druhého celku tabulky.

Brankář hostů Krejčí řešil už v prvních dvou minutách dvě šance. Pak sice zahrozili i hosté, ale do půle inkasovali pouze oni. Nejdřív se trefil rozjetý kanonýr Urban, před půlí pak nádherně zdálky i Maliňák.

Když Volf do protipohybu Krejčího zvýšil v 63. na 3:0, bylo jasno. příbram sice korigovala, ale poslední slovo patřilo zase domácímu snajprovi Urbanovi. „Toužili jsme se poprat o dobrý výsledek a odjezdit zápas jako tým. Chci za to všem hráčům poděkovat. K bojovnosti a nasazení byli kluci schopni přidat i pěkné fotbalové momenty a čtyři vstřelené branky,“ chválil spokojený kouč Vraného Jiří Pazdera, jenž vyzvihl střed zálohy – Maliňáka s Matouškem, i stopera Kalíka.