„Od začátku se musíme rvát a jít do toho po hlavě," burcoval svoje svěřence před utkáním kouč Martin Nový. Poslechli ho dokonale. Neskutečné entrée se povedlo navrátilci Galbavému, který hned v 1. minutě naplnil očekávání, s nimiž do Slaného přišel z Vraného – po akci Stožického a Hořejšího okamžitě poslal domácí do vedení.

Loděnice se začala sypat. Paleček hrubě chyboval na vápně a Volf zvýšil na 2:0. Následně si Zíma naběhl na dlouhý centr Volfa a hlavou dal na 3:0, aby po malinké chviličce ve velké pohodě hrající Volf uvolnil ještě Hořejšího – 4:0. Běžela teprve 14. minuta!
Kdyby se házel ve fotbale ručník do ringu, možná by z loděnické lavičky zasvištěl, ale takhle došlo pouze k výměně gólmanů, když nebohého Mišku vystřídal Vlasák.

Gól už do konce utkání nepustil, naopak jeho tým se probral a začal mít šance také. Pomohlo mu i odstoupení další velké slánské posily Rady z pozice stopera a Novák z trestného kopu parádně snížil.

Pak už ale skóre do konce duelu nezměnilo a skvělá návštěva tří stovek diváků už viděla jen zahozené šance nebo výborné zákroky brankářů Jochmana a Vlasáka.

Slánští zlomili několik sérií, které je už strašily v hlavách. V domácím prostředí skórovali po dlouhých 426 minutách (naposledy se trefil Mrština při prohře 1:3 s Hvozdnicí a pak čtyřech nedali ani gól). A vyhrát před domácími fanoušky? To se Slanému podařilo naposledy v loňské sezoně – 1. června porazili Vonoklasy 1:0 brankou Hořejšího z penalty. Následovalo osm zápasů bez výhry a třeba kouč Martin Nový slavil v sobotu svůj vůbec první triumf na lavičce týmu.

„Krásná návštěva viděla naši čtvrthodinku snů a také nové tváře. Jsme rádi, že jsme výhrou našemu soupeři přenechali poslední místo v tabulce," radoval se vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Více fotek najdete na http://romanmares.rajce.idnes.cz/2014-03-08_SK_Slany_-_AFK_Lodenice_4_1/#