Přitom hosté během utkání otočili z2:0 na 2:3 a kvýhře měli spíše nakročeno oni. Nový kouč Slaného Jiří Šarlinger ovšem úspěch nijak zvlášť nepřeceňuje: „Říká se sice, že podle výkonů v přípravě se vyvíjí celý ročník. Beru to ovšem jako dobrý trénink, výsledkům by se neměla dávat zvlášť velká váha,“ uvedl.

Kabinou Slaného se o letní pauze zřejmě prožene velký průvan. Vedle kouče Šarlingera jsou zde na zkoušce jsou hned čtyři hráči – Stárek (Lidice), Hafenrichter (Stehelčeves), Snovický (Zichovec) a Říčka (Hostouň), jenž se dokonce blýskl hattrickem.

Všichni čtyři byli základu a svému mančaftu výrazně pomohli: „Skvěle hraje hlavně Stárek, dneska se ukázal i Říčka,“ uvedl s potutelným úsměvem Šarlinger.

To hosté dva týdny před začátkem I. A třídy představili zatím jednu novou tvář – Vladimíra Froňka (Novo). „Hrál solidně, chvilku na levém kraji obrany a pak už na oblíbeném postu defenzivního záložníka. Má velký fyzický fond, obrovsky dře,“ vysekl mu poklonu jeden z koučů Richard Svoboda, který je spolu s Josefem Beštou ve funkci od závěru loňské sezony.

Slaný vstoupilo na hrací plochu aktivněji a už v9. minutě šlo do vedení, kodraženému míči se dostal Říčka a napálil ho přímo ktyči. V 33. minutě sklapla dokonale ofsajdová past, obrana nechala zcela osamoceného Říčku a ten nedal Pečonkovi šanci – 2:0. Krásný moment přišel vzávěru půle. Fitko se elegantně otočil a rozvlnil síť zdobrých 30 metrů.

Do druhé půle šly oba mančafty jako vyměněné a Tuchlovice otočily stav. Nejprve po přihrávce Jalaghoniy zblízka srovnával Střela, po dvaceti minutách hry uklízel míč do odkryté klece Stuchlý.

Zkušený mančaft ale vzávěru ztratil koncentraci a zbytečně dvakrát inkasoval. Nejprve vyrovnával dělovkou ktyči Tauš, o něco později vyslal zúhlu překrásný padáček hrdina dne Říčka. „Utkání se nám moc nepovedlo, ale klukům se nedá nic moc vytknout, vpřípravě makají víc než na sto procent,“ nedělal si po zápase těžkou hlavu Svoboda.

SK Slaný – TJ Tuchlovice 4:3 (2:1). Branky: 9.,33. a 81. Říčka, 78.Tauš – 43. Fitko, 53. Střela, 65. Stuchlý. Rozhodčí: Říha.
Slaný: Sábl - Čablík, Hafenrichter, Stárek, Hrdlička – V. Landvojtovič, Volf, Tauš, Snovický – Říčka, Švásta. Střídali: J. Landvojtovič, Patč, Kozelka, Hrubík.
Tuchlovice: Pečonka – Vondra, Andrle, Střela, Vaigl – Holan, Fitko, Hejduk, Peroutka – Stuchlý, Šubin Střídali: Jalaghonia, Froněk, Ondrejička.