„Podali jsme odvolání, protože nesouhlasíme s rozhodnutím. Podle mého názoru jsme se ničeho nedopustili. Neporušili jsme žádné řády a důkazů jsme na to dodali dost. Teď je na svazu, jak rozhodne dál,“ prohlásil předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.

OFS se odvoláním klubu zabýval, ale zatím další rozhodnutí jeho sportovně–technická komise (STK) nevynesla. „Obrátili jsme se na krajský fotbalový svaz a na základě jeho vyjádření bude rozhodnuto,“ uvedl předseda OFS František Běhounek.

Kauza začala tím, že v utkání 7. kola III. třídy B proti Hrdlívu (2:1) nastoupili čtyři hráči ze soupisky prvního týmu. STK Slanému odebrala tři body a za narušení soutěže udělila pokutu 2000 korun. Pak ale Slánští dodali novou soupisku před inkriminovaným utkáním už potvrzenou krajským svazem, proto STK svoje rozhodnutí revokovala. Kontumaci zrušila a udělila pokutu 200 korun za pozdní dodání nové soupisky.

Výkonný výbor OFS posléze doporučil STK, aby případ opětovně prozkoumala a konzultovala ho s krajským svazem. Došla k závěru, že důvody změny na soupisce nastoupením z ní vyškrtnutých hráčů za rezervu pominuly.

SK Slaný B byl nakonec i potrestán čtyřmi kontumačními porážkami za zneužití soupisky a klub pokutou 4x2000 korun za narušení soutěže! Tento verdikt v současnosti platí.