Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slaný a Velvary: tuze hořké sobotní odpoledne

Velvary, Slaný – Ve Slaném s Velvarech se po sobotních domácích duelech fotbalové I. A třídy neslavilo. Vedoucí celek soutěže Velvary ztratil náskok 3:0 s Voticemi a Slaný podlehlo nováčkovi ze Zavidova 1:2.

22.9.2014 4

Slaný (v oranžovém) nečekaně doma nestačilo na Zavidov. Foto: Roman Mareš

Votice nejsou oblíbeným soupeřem Velvarů. V nedávné minulosti dokázaly na jejich hřišti dvakrát vyhrát a bodovaly i tentokrát, když nesložily zbraně ani za stavu 0:3. Dvě minuty před koncem jim zajistil bod Štork, který hattrickem připravil lídrovi první domácí ztrátu. „Začali jezdit a bylo jich plné hřiště, zatímco my se tam neskutečně plácali a mysleli si, že to uhrajeme na tři nula," posteskl si domácí asistent David Vedral.

Velvary šly do vedení gólem do šatny, po centru Dvořáka se prosadil Červený. Během přestávky bylo i tak v domácí kabině rušno, ale chvíli po ní už bylo veseleji. Nádeníček proměnil penaltu za faul brankáře, a když po úniku z půlky hřiště přehodil brankáře, bylo to už 3:0.

Pak ale přišly velké chvíle Štorka. Nejprve potrestal domácí za váhavost při odkopu, pak Císař vyraženou střelu odvrátil jen k votickému střelci, který snížil na 3:2. V 88. minutě pak propadl prudký centr až na zadní tyč, kde Štork tečoval do sítě na konečných 3:3!

Hořká dvouminutovka Slaného

Slaný posílil proti Zavidovu brankář Kladna Sedlák, ale nebylo to nic platné. V rozmezí 34. a 36. minuty mu nedali při zakončení šanci zkušení Šnídl s Korčákem a Slaný, do té doby aktivnější (šance Galbavého a Kubašky pochytal Kukla), spadlo do útlumu. „Góly s hráči zacloumaly, mohli jsme klidně během minuty dostat od Šnídla i třetí," uznal vedoucí týmu Slaného Milan Šúr.

Jeho tým ale ve druhé části soka přišpendlil na jeho půlku a Galbavý brzy potrestal faul na sebe proměněnou penaltou (54.). Nápor domácích gradoval, Tikovského bombu vyrazil Kukla a poté Jančařík zkosil Stožického a musel předčasně pod sprchy (70.). Z TK ale Galbavý těsně minul, a když poté nevyužil tutovku Čablík a neujala se žádná z mnoha standardek, odvezl si Zavidov nečekané tři body. „Někteří hráči zklamali, asi dojde ke změnám v sestavě," mračil se Milan Šúr.

S fanoušky i proti Skrbkovi. Duel Kladna na Lapači slibuje atraktivitu

Kladno – Po deseti letech se představí hokejisté Kladna na půdě Vsetína. Souboj šestinásobných mistrů republiky se hraje v sobotu v 17:30 a zatímco Kladenský deník vysílá do boje tradičně i svého redaktora, aby pro čtenáře zuřivou bitvu v třaskavém prostředí haly na Lapači sledoval a popsal, svá želízka pošlou směr Valašsko také fanoušci, jichž se chystá několik desítek.

V Kamenných Žehrovicích hoří v objektu na zpracování plastů

Kamenné Žehrovice - V pátek krátce před devatenáctou hodinou vyjelo celkem osm jednotek hasičů k likvidaci požáru v obci Kamenné Žehrovice. Podle informací mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové se oheň rozšířil ve firmě, která se specializuje na zpracování plastů. Místo požáru zahaluje hustý dým.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Největší pozornost bude upřená na sobotní divizní derby mezi prvními Velvary a třetím Kladnem.

Zapůsobí tvrdá slova Haška? Jeho Hostouň hostí Neratovice

Hostouň – Jestli při fotbalové sobotě na Kladensku láká hlavně divizní derby Velvary – Kladno, pak v neděli stejná soutěž nabídne neméně atraktivní duel. Hostouň přivítá donedávna lídra tabulky z Neratovic.