Slánští odehráli přípravu na hezky upraveném hřišti v Knovízi, kde se představilo celkem 19 (!) hráčů. A to ještě někteří, kteří mají větší či menší šanci se v kádru udržet, dostali volno. Týkalo se to Zelenky st., Hořejšího, Ahmeda, Tikovského, posily ze Zlonic Vimra, Pospíšila, Hartmana, Kryma, Cílka a Zímy. 


Úvodní desetiminutovka přinesla každému ze soupeřů jednu šanci, nicméně brankáři zasahovat nemuseli. Až v 11. min. musel hostující brankář lapit zakončení navrátilce ze Lhoty Žahoura a následně Stibora. Následně vychytal znovu Žahoura a dvě minuty nato hosté stříleli vysoko nad bránu. Ve 33. min. pak vyrazil na roh bombu Galbavého. Když jej pak těsně před koncem poločasu nedokázal překonat ani ve skluzu na zadní tyči dobíhající posila z Neštěmic Holly, branky se Slánští v první půli nedočkali. 


Sotva se do brány postavil místo Sedláka mladý Mareš, tak dobře zasáhl v 61. a v 69. min. po akcích hostujícího celku. Zhruba padesátka diváků se branky dočkala až po centru Marouška, kdy hlavou skóroval mladý Volgner, to běžela 72. minuta. Do konce zápasu pak mohli skórovat ještě Maroušek, Stožický a Galbavý, jehož oblouček skončil na břevnu. 


"První zápas nové sezony jsme těsně vyhráli. Těší nás široký kádr, protože devatenáct hráčů do utkání zasáhlo a volno dostali další hráči včetně těch, kteří by měli být oporami béčka. Tedy Majtaník, Šaroch, Kuba, Kuhn, Beneš, Jochman, Peška, Nykl, Volf a další. Dostáváme se tímto k číslu 38 a tak se zdá, že oba trenéři v nové sezoně budou mít z čeho vybírat," řekl vedoucí A týmu Slaného Milan Šúr. 


Slaný odehraje další duely o víkendu - v sobotu béčko v Knovízi s Chlumčany a v neděli áčko ve Slaném proti Hřebči (oba v 17).

SK Slaný – Motorlet Praha B 1:0 (0:0)

Branka: 72. Volgner. 
Slaný (I. pol.): Sedlák – Volgner, Holly, Hansl, Sirůček – Maroušek, Tauš, Kubaška (44. Procházka), Stibor – Galbavý, Žahour.
Slaný (2. pol.): Sedlák (60. Mareš) – Matoušek, Čablík, Kostovčík, Zelenka junior – Stibor, Procházka, Galbavý, Šulc – Maroušek, Stožický.