Když fyzicky nejlépe vybavený tým soutěže porazil v přípravě nadupané Velvary na jejich půdě 3:0, asi se leckterému protivníkovi řádně zkroutila ústa. Pravda nakonec byla úplně někde jinde.

Jenom běhat ve fotbale nestačí, není to atletika a Slanému chybělo k lepším výsledkům mnoho. Zejména dokonalé soustředění se po celých devadesát minut boje, schopnost vzepřít se osudu, když se situace nevyvíjí optimálně. A také přesná střelba, tedy s výjimkou Bohumila Mrštiny, jenž dal devět branek.

Zpočátku Slaný srážela i zranění stoperské dvojice Hafenrichter – Kozelka. I proto tým čekal na první výhru až do pátého kola. Dokonce podlehl i úhlavnímu sokovi z Vraného. A nové vedení včetně předsedy Zdeňka Hořejšího řešilo i další potíže. Se sprostou diskusí na klubovém webu či s fanoušky různých generací na hlavní tribuně.

Vše se začalo v dobré obracet, mužstvo zažilo parádní sérii, v níž likvidovalo jednoho soka za druhým vysokými příděly. Své si užil třeba druhý Braškov, který si ze Slaného odvezl čtyřgólovou nadílku. Jenže poslední dvě kola byla opět jalová. Bezbrankovou remízu z Mutějovic vystřídalo ještě krutější vystřízlivění doma s Doksy (1:3).

„V kabině se všichni plácáme, povzbuzujeme a na hřišti pak nikdo nepromluví. Ani ti, co by to táhnout měli. Prostě se nikomu nedaří. Asi jsme psychicky slabí a zaplaťpánbůh, že končí podzim, protože bychom zase ztráceli,“ docela trefně po zmíněném utkání konstatoval útočník Jakub Hořejší. Ani on sám nebyl slíbeným kanonýrem, přitom se tak snažil. Už proto, že se mužstva v létě ujal jeho otec Jiří.

V tabulce I. B třídy jsou Slánští po podzimní části na 5. místě se ziskem 20 bodů a se ztrátou 11 bodů na první Loděnice. Díky několika vysokým výhrám mají vysoké skóre 23:15.

Vedení hodnotí slovy vedoucího mužstva Milana Šúra pozitivně vyřazení Libiše z Českého poháru, z jednotlivců pak dobře zapracované Čablíka s Volfem, poctivce Hrdličku, bojovníka Husárka, přidává ještě obránce Kuhna a zmíněného střelce Mrštinu.

Naše páté místo v tabulce a ztráta jedenácti bodů na prvního nás po podzimu neuspokojuje. Před soutěží jsme mysleli na vyšší příčky. Tento stav budiž pro naše hráče povzbuzením do neoblíbené zimní přípravy a zároveň impulsem k lepšímu startu do jarní části soutěže.

"Naším cílem je dosáhnout v závěrečné tabulce lepšího umístění,“ řekl Milan Šúr, jehož tým o víkendu vstoupil do zimního turnaje v Novém Strašecí.