Největším úlovkem se může pyšnit SK Slaný. Nováček divize přemluvil k přestupu cestovatele Bohumila Nádeníčka. Někdejší výborný střelec Sparty mění kluby často, už si zahrál v minulosti i za Velvary, teď se přesune z Poříčan (Nymbursko) do Slaného. Stejně tak někdejší kladenský talent Jaroslav Trnka, jehož slánské vedení „udělalo“ z Nového Strašecí. Předtím hrál za Hostouň.

Právě Hostouň hráče určitě jako novic ČFL přivede, ale ve volném přestupním termínu ulovila jen pracanta z SK Kladno Tomáše Boráka. Přišla o trojici borců, kteří by to měli s průnikem do A týmu složité – Milan Dolejš, Jakub Hanuščík a Lukáš Krupička tak míří do sousední Dobrovíze – její síla tím hodně vzroste.

Velmi kvalitního borce přivedly Velvary. Z týmu jiného účastníka ČFL Brozan (ty zřejmě dobrovolně sestoupí) získalo vedení Slovanu výborného Ivana Šollara. Opačným směrem se nečekaně vydala opora velvarské obrany Michal Obrtlík a také Vít Pavlíček.

Už dlouho se vědělo, že v Libušíně skončivší záložník Nikodin Obradovič zamíří do Hřebče, za Baník už na jaře hrál jen zkraje. Libušín přišel ještě o Ondřeje Havrdu, muže se skvělou kopací technikou (Police nad Metují). Získal zpět svého odchovance Lukáše Křenka (naposledy Unhošť) a také velezkušeného Davida Friče, českou futsalovou legendu (naposledy Švermov).

Dvě zajímavé změny hlásí brankáři – dokeský Jakub Rouček jde z Doks do Jedomělic a v posledních letech stále lepší Petr Vošmik ze Lhoty do Švermova.

Jedomělice kromě Roučka ulovily z nedaleké šachty také Matěje Erbu. Hráč Nového Strašecí byl výborný v přeboru, o dvě soutěže níž v B třídě bude za hvězdu. Jedo ale také o některé borce přišly: trojice Petr Kubenka, David Procházka a Jakub Švarc míří do Zlonic.

Vrátíme se ještě ke střelcům, to bývá nejcennější fotbalové zboží. Dres mění dva zkušení, ale zatímco u Jana Nachtigala se spíše jedná o očekávaný návrat z Braškova do rodného Dubí, u vinařického Roberta Machuty jde o překvapení větší – právě on by měl zacelit mezeru po Nachtigalovi na Braškově.

Zda se mu to povede a zda zvolili dobře ostatní, to ukáže až čas.