SK Slaný – AFK Loděnice 1:2 (0:0)

V úvodu viděli diváci nebezpečnou situaci před naší bránou, když ostře kopnutý roh Kudrna boxoval na břevno a odražený balon odkopli slánští obránci. Na druhé straně jejich tým ohrozili branku Loděnice také po rohu, Mrština však hlavičkoval nad. Hosté hráli hodně aktivně a v rozmezí 13. - 16.minuty dvakrát vystřelili na Kudrnu ze střední vzdálenosti, ovšem míč šel vždy těsně vedle.

Ve 30. minutě si udělal výlet na polovinu soupeře dorostenec Zíma a jeho dělovku brankář hostů vyrazil. Poločas se pak dohrál bez šancí na obou stranách.

Do druhé půle Slánští nastoupili hned s dvojím střídáním, Husárka nahradil Hrubik a Kovaříka nahradil druhý dorostenec v sestavě – Vimr. V 52. minutě zaútočila Loděnice po pravé straně, hostující hráč vnikl až do pokutového území, zde byl faulován Volfem o kopala se penalta. Tu proměnil bezpečně Tomáš Frydrych.

Vyrovnat mohl za čtyři minuty Volf, jenže jeho bodlo bylo hodně nepřesné. Přesto se Slaný dočkalo. V 62. minutě šel nebojácně do souboje s brankářem Hořejší, byl sražen a penalta se kopala také na druhé straně. Její exekutor Mrština si s ní poradil a bezpečně míč poslal k tyči.

Vyrovnaný stav však trval pouhých pět minut. Loděnice šla do vedení po pěkné akci a perfektní střele Herejta, na kterou Kudrna neměl nárok. Následně v 69. vystřelil nebezpečně k tyči Mrština, gólman byl ale připraven. V 75. vystřídal Volfa Průcha a Slaný hrálo poslední čtvrthodinu na tři ůtočníky. V 79. si brankář Loděnice poradil s prudkou střelou Průchy, naopak Kudrna zasahovat nemusel, neboť hráč soupeře svůj únik zakončil ranou nad bránu. Tři minuty před koncem našel Tauš Hořejšího, ten si míč zpracoval na prsa a šel sám na bránu, svou stoprocentní šanci však doslova zavraždil a míč napálil do brankáře.

Loděnice pak přečkala i závar ve svém pokutovém území a k vyrovnání nám nepomohlo ani čtyřminutové nastavení hrací doby.

„Prohráli jsme i druhý jarní mistrovský zápas a můžeme jenom litovat neproměněné šance v závěru utkání. Tentokrát jsme prohráli se soupeřem, který byl fotbalovější než naše mužstvo a taková porážka se musí přijmout a nemrzí ani tak, jako ta z Brandýsku v prvním kole,“ uznal vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Branky: 62. Mrština (pk) - 52. T. Frydrych, 67. Herejt.

Slaný: Kudrna – Zíma, Čablík, Peška, Hrdlička – Tauš, Volf (75. Průcha), Mrština, Husárek (46. Hrubik) – Hořejší, Kovařík (46. Vimr).