Hostivice – SK Slaný 1:2 (0:0)


Na gól se čekalo dlouho, přestože šancí bylo k vidění dost a dost. Aktivnější Slaný mělo první už ve 4. minutě, kdy Volf posadil míč na hlavu Mrštiny, ten ale zatím neměl seřízená mířidla a gólman jeho pokus vykopl. Na druhé straně zachraňoval tutovku domácích na čáře obránce Landvojtovič, ale pak zase hráli hlavně hosté. Mrština si obhodil obránce, avšak své první sólo nedal. Po něm se prokličkoval před bránu Kuhn, ale mířil vedle stejně jako o pár minut později Volf.


Ve druhé půli měli možnost jako první domácí. Jejich útočník postupoval sám na Šarocha, přehazoval ho, avšak slánský brankář nešel předčasně na zem a jeho pokus vytěsnil na roh.


Pak už padaly branky. V 70. minutě se konečně dostal ke slovu Mrština, jenž po kombinaci otevřel skóre, ale Slaňáci se ještě nestačili doradovat a M. Čermák po centru se štěstím vyrovnal.


Skóre se však hnulo ještě jednou. Aktivní Galbavý, který přišel na hřiště až v 73. minutě, se pěkně uvolnil a předložil Mrštinovi další sólo, po němž padl rozhodující zásah.


„Myslím, že jsme byli lepší, měli víc šancí a vyhráli zaslouženě. Dlouho jsme se sice střelecky trápili, a když konečně dali gól, tak okamžitě inkasovali. Přesto se tým nepoložil a to si hodně cením,“ chválil své svěřence kouč Slaného Rony Tauš.


Branky: 71. P. Čermák – 70.a 81. Mrština. Rozhodčí: Kaválek.


Slaný: Šaroch – Provazník, Kuba, Čablík, Peška – Kuhn (80. Hrubik), Tauš, Volf, Landvojtovič (73. Galbavý) – Plevák, Mrština (89. Dudáček).