SK Slaný – Spartak Žebrák 2:1 (1:1)
Domácí bez řady opor začali mizerně. První šanci ještě zachránil brankář Šaroch, při druhé však na tečovanou střelu Barborky neměl nárok. Teprve pak se domácí vzbudili, vytvořili si několikk šancí, ale uspěl až Hrdlička, na jehož hlavu prodloužil roh Tauše Čablík.


Druhá půle, to byl souboj slánských spalovačů s famózním brankářem hostů Ťažkým. Ten zlikvidoval osm obrovských šancí, duel si doslova užíval, ale dvanáct minut před koncem musel kvůli zranění vystřídat.


Jeho kolega Kačírek sice vytáhl pokus Hrubika ze šibenice, ale pak byl stažen ve vápně Volf a Šaroch, tradiční exekutor slánských penalt, nezaváhal. „Míč se sotva doklouzal k tyči, naštěstí brankář už ležel u druhé. Šaroch dal ten gól asi symbolicky, byl naší největší oporou v sezoně,“ ulevil si vyčerpaný, ale spokojený kouč vítězů Rony Tauš.


V postup svého týmu už moc nevěřil. „Je to tak, myslel jsem, že Lhota už to nepustí. Teď ale slavíme my,“ jásal. Spolu s ním i sekretář SK Josef Dodo Kurilla, který však prohrál sázku bude se muset ostříhat dohola.


Kromě toho čekají slánský tým i horší věci, mluví se totiž o odchodu největších opor Mrštiny s Galbavým do Králova Dvora a konci trenéra Tauše. „Já to ohlásil už dřív bez ohledu na to, jak soutěž dopadne. potřebuji si odpočinout. Přípravu povedou dosavadní asistenti, já dostal ještě dva měsíce na rozmyšlenou,“ vysvětlil úspěšný kouč.


Branky: 42. Hrdlička, 89. Šaroch (p) – 8. Barborka. Rozhodčí: Svoboda.


Slaný: Šaroch – Krakeš, Čablík, Kuba, Peška – Hrubik (80. Kroc), Volf, Tauš, Landvojtovič – Kuhn, Hrdlička.

 

Ledově klidný Šaroch se nebál
Hrdinou slánského fotbalu byl v neděli večer brankář Radek Šaroch. Jediný zkušený člen sestavy SK se v 89. minutě zápasu se Žebrákem postavil k exekuci pokutového kopu, poslal svého protějška k jedné tyči a míč došoural ke druhé. „Nervy mám pevné, vážně. Bez nějakého machrování jsem se té penalty fakt nebál a takhle pomalu jsem jich už pár kopl,“ usmíval se gólman, podle něhož ještě mužstvo sledovalo vývoj paralelně hraného duelu v Lužné. „Abych pravdu řekl, myslel jsem, že Lhota postup nepustí. Po telefonu jsme sledovali, jak to tam dopadne a pak už se jen radovali. Pro ně je to však hodně kruté. Prohráli dvakrát v sezoně a nic. I když třeba ještě dodatečně postoupí,“ myslí si Radek Šaroch.


Co se týče svého případného působení v I. A třídě, je Šaroch zatím opatrný, přece jen by už raději trochu odpočíval. „Viděli jsme, jak dopadli Vraný a Kněževes. A třída je opravdu o něčem úplně jiném a já nevím, jestli už bych raději nehrál v béčku, které se prý má zakládat. Slánský klub určitě čekají starosti, na druhou stranu budou příjemné. Teď si ještě týden budeme užívat radost,“ uzavřel Radek Šaroch.