Milín – SK Slaný 1:1 (0:1)


Do první šance se dostali domácí, ale po rohovém kopu mířili jen do boční sítě. Hned z protiútoku ale udeřili hosté. Nádhernou akci, kdy míč putoval po ose Kuba - Peška - Tauš - Volf, zakončil přesně Hořejší – 0:1. Vedení mohl pojistit stejný borec, ale sám proti brankáři neuspěl. Ve 24. min. prošel výborně hrající Husárek přes tři hráče až před gólmana, jenže ten mu ránu vytáhl na roh. Poté zahrozili domácí, když se jejich útočník vysmekl ofsajdové pasti, ovšem Šaroch čaroval. Hned z protiútoku prošel až do šestnáctky Tauš, ale pálil nad.


Konec půle orámovaly šance na obou stranách. Při milínské tutovce podržel Slánské opět Šaroch zaskočivší za Kudrnu, jenž plnil povinnosti u reprezentace futsalu do 21 let. Pak mu ještě po nechtěné teči Volfa pomohlo břevno. Na druhé straně Hořejší z osmi metrů trefil jen spojnici břevna a tyče.


Do druhého poločasu vletěli domácí se snahou co nejdříve vyrovnat. Ve 49. min. musel zasahovat Šaroch. Na oplátku z protiútoku po narážečkách s Taušem střílel Hořejší jen slabě do náruče brankáře, stejně jako o tři minuty později po brejku Galbavý. V 56. min. minula po rohu hlavička domácího obránce těsně slánskou branku.


Vyrovnání přišlo přesně po hodině hry, když si hosté nepohlídali trestný kop na zadní tyč a F. Málek zblízka nezaváhal. Domácí poté zvýšili tlak a Šaroch měl velké štěstí, když se za ním zatřáslo břevno. Kontroval Galbavý, jenž si na půlce obhodil posledního obránce, ten ho strhl za dres, ale rozhodčí kupodivu vytáhl jen žlutou kartu, přestože by slánský borec postupoval sám na gólmana!


Po odstoupení vyčerpaného Kuby však vyvinuli Milínští obrovský tlak a měli do konce utkání tři jasné tutovky.


Nejprve po rohu vykopával z brankové čáry Tauš, pak po kiksu Čablíka dal útočník těsně vedle a v 94. minutě po TK hlavička jen těsně minula slánskou svatyni.


„Za výkon v prvním poločase jsme si bod zasloužili a možná jsme utkání mohli i rozhodnout ve svůj prospěch. Ale po obrátce jsme měli obrovské štěstí, že domácí skóre neotočili. O tři body se připravili jen svou nemohoucností v koncovce,“ konstatoval kouč SK Slaný Rony Tauš tentokrát spokojený s výkonem trojice rozhodčích.


Branky: 60. F. Málek – 10. Hořejší. Rozhodčí: Hůla.


Slaný: Šaroch – Krakeš, Krakeš, Čablík, Kuba (75. Švásta– Peška (46. Sedláček), Husárek, Tauš, Volf, Hrdlička – Galbavý (92. Valer), Hořejší. ⋌