Duel se bude hrát vsootu od 17 hodin a poprvé vsezoně na hlavním slánském hřišti, kde už je tráva vpořádku a vperfektním stavu. Právě na tomhle place ale Velvary sehrály na jaře mizerný duel proti Vranému. „To je pravda, sledoval jsem ho. Takticky ani fyzicky to kluci nezvládli, ale věřím, že teď se nic podobného opakovat nebude,“ tvrdí kouč Slovanu Jiří Šarlinger. On i jeho protějšek Rony Tauš si jsou vědomi, že na sebe narazí zcela odlišné styly.

Zatímco Slánští sázejí na rychlost, hosté na zkušenost a techniku.

„Fyzička a agresivita, to je nejnebezpečnější slánský hráč,“ varuje Jiří Šarlinger, zatímco Rony Tauš nabádá svoje chlapce kpokrytí dua Mašek – Mucha. První sklepává, druhý zakončuje. Vtom jsou nebezpeční. A pokud se uzdraví Gabčo, nastane nám potíž,“ přiznává.

Právě Gabčo vminulém duelu brzy odstoupil kvůli zranění svalu, mohl by ale být připraven stejně jako další Velvarák Grohman. Toho trápila angína.

Domácí kompletní nebudou. Zraněni jsou zkušený Sedláček a také bek Landvojtovič. Štírek sdredy by chyběl citelně. „Problémy sobranou nás zasáhly už vMilíně. Ještě nevím, jak defenzivu poskládáme,“ dodal Tauš, podle něhož bude hlavním úkolem týmu poprvé vsezoně vybojovat tři body. „Ale pokud je chceme – a klukům jsem to řekl – musíme podat optimální výkon.“