Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Tauš raději opory stáhl ze hřiště

Neratovice - I když by tomu postavení Slaného až na 14. místě tabulky vůbec nenapovídalo, v Neratovicích se v neděli představil jeden z nejlepší týmů jara v A skupině I. A třídy. Hladká výhra domácích v poměru 3:1 je o to cennější, hosté ale odjeli otráveni.

28.4.2008

Z utkání I. A třídy Neratovice - Slaný (3:1).Foto: Pavel Schebesta

Neratovice – Slaný 3:1 (1:0)

Neratovičtí bojující na dálku s Velvary o druhou postupovou příčku minule přetrhli v Tuchlovicích bodovou šňůru. Na první pohled viditelná změna v sestavě na postu brankáře ale s porážkou nesouvisela. Jednička Zavadil totiž leží po autonehodě v nemocnici. „V týdnu by ho měli pustit. Měl otřes mozku a je pohmožděný,“ vysvětlil změnu trenér Jiří Kafka.

Celé utkání se hrálo za stálé převahy domácích, ti byli ale do půle dost neškodní. Mansfeld a Nezbeda netrefili bránu a o gólové zářezy se postarali spíše sváteční střelci. Premiérový gól v neratovickém dresu si připsal Pazdera, který si zkušeně došel pro faul a ještě zkušeněji následnou penaltu proměnil. „Jeho pád byl teatrální, víc k tomu nemá co říkat,“ mávl rukou trenér Slaného Rony Tauš.

Ve druhém poločase hosté dvakrát kapitulovali po standardkách. podruhé v utkání se zlobili na sudí, že v 51. minutě uznal trefu Mráze, podle jejich názoru totiž stál po odražaném centru z rohu a následné přihrávce v ofsajdu. „A ne jen on, spolu s ním ještě dva hráči. Po téhle trefě dostali žluté karty Šaroch, Tauš a Průcha, a protože ve středu hrajeme důležitý zápas s Hradištkem, raději jsem první dva vystřídal,“ už v klidu vyprávěl Rony Tauš. Střetnutí se po incidentu jen dohrávalo a Stanislav číhající na zadní tyči zvýšil. Dočkalo se i Slaný, když Hořejší proměnil sólo po vysunutí Hrdličkou. „Naše snaha byla zbytečná. Domácí sice byli lepší, ale šance neměli. V tomhle utkání jsme uspět nemohli, na druhou stranu to bylo na jaře poprvé, což je příjemné překvapení.“

Ve středu hraje SK Slaný dohrávku, v níž přivítá od 18 hodin Hradištko.

Branky: 37. Pazdera z PK, 51. Mráz, 72. Stanislav – 74. Hořejší. Rozhodčí: Svoboda.

Slaný: Šaroch (77. Kudrna) – Průcha, Čablík, Provazník, Šindler – Husárek, Tauš (77. Peška), Volf (73. Hrubik), Hrdlička – Galbavý, Hořejší.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Dálnici D6 na Kladensku u Pavlova na pomezí dvou okresů ochromily nehody desítek aut. Od středečního rána se zde stala řada nehod.

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují?

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.