Slovan Velvary – Hvozdnice 2:4 (1:2)

„Všechno bylo špatně,“ povzdechl si trenér poražených Jiří Šarlinger, jenž se musel obejít bez důležitého muže středu pole Průchy, navíc s virózou nastoupil Mašek. „Ostatní hráli jako po obrně,“ dodal Šarlinger.

Jeho tým od začátku nemohl nabrat dech a na jednoduchou hru soupeře nenacházel recept. Ten hrál ze zajištěné obrany a posílal vysoké balony na urostlé útočníky, kteří vyhrávali hlavičky a dávali balony do volného prostoru. Tak padly první dvě branky. Velvarští sice ve 45. snížili, obrat k lepšímu to ale neznamenalo, protože v 50. dostali třetí gól. Od té chvíle hráli vabank a soupeř je za to potrestal čtvrtou trefou. Až pak domácí vyprodukovali první pěknou akci, kterou zastavil penaltový faul. Moravcův gól už byl jen labutí písní Velvar. Hrdinou zápasu se stal útočník hostů Mráz, ten vstřelil tři branky.

Branky: Moravec 2 – Mráz 3, Zavadil.

Velvary: Majtaník – Blažek, Slavíček, Moravec, Machara (35. Kopecký) – Bečvář, Krištůfek, Grohman, Jedlička – Mašek (78. Vochomůrka), Mucha.


SK Slaný – SK Lhota 2:3 (1:1)


Z úvodního náporu hostů vytěžilo gól Slaný, po rohu se dostal do brejku Mrština a už ve 3. propálil Šimka. Slaňáky rychlý gól nabudil a hra se přesunula na polovinu hostů. Ti se dostávali do útoku jen nakopávanými balony za obranu. Po jedné takové akci skončil míč za zády gólmana Šarocha. Před koncem poločasu ještě Husárek protáhl brankáře Šimka střelou do šibenice, která skončila rohem.

Krátce po obrátce dostal Mačura pěknou přihrávku do běhu a z pravé strany dostal svým druhým gólem Lhotu poprvé do vedení. Slánská odpověď byla rychlá, za tři se po nahrávce Mrštiny přesně trefil Galbavý. Rozhodnutí padlo v 68. Další dlouhý míč za obranu využil Zadák. „Chtěli jsme hrát kombinační fotbal, ale příliš se nám to nedařilo,“ shrnul zápas slánský trenér Tauš. Jeho protějšek Vladimír Hodan řekl: „Proti nám mladý soupeř mě herně zklamal. Oceňuji, že kluci dokázali zvrátit výsledek. Chválím Mačuru, Zadáka a Trousila.“

Branky: 3. Mrština, 50. Galbavý – 13., 47. Mačura, 68. Zadák. ŽK: Tauš, Šindler, Průcha - Rác.

Slaný: Šaroch – Landvojtovič, Čablík, Kuba, Šindler, - Husárek (75. Hrdlička), Tauš, Volf - Mršina, Hořejší (75. Průcha), Galbavý.

Lhota: Šimek – Kolář, Frýdl, Havelka, Rác – Trousil, Dubravský, Procházka (58. Čurda) – Mačura, Zadák, Říčka (84. Anděl).

Jiří NAGY, Tomáš POSPÍCHAL