Tatran Rakovník - SK Slaný 2:2 (1:0)

V příjemném hájku rakovnického stadionku hosté začali odvážně, jenže Hořejší netrefil Taušův centr z TK. Na druhé straně zachraňoval Šaroch s pomocí tyčky, ale jeho spoluhráč Galbavý oživil slánskou aktivitu. Jeho rána z úhlu skončila na čáře a Hořejší přispěchal k dorážce pozdě.
Špatný okamžik pro fotbal přinesla 15. minuta. Slánský Mrština po nezaviněném střetu s Eckem upadl z výšky tak špatně, že si zlomil dvanácté žebro a poranil ledvinu. Musel tak do nemocnice.

Před půlí měl šanci jeho spolubojovník Průcha, ale pak patřila hra dlouho domácím. Ti se ujali vedení v závěru první půle, když se po rohu prosadil malý Urik. Tlak Rakovníka po změně stran vyvrcholil v 60. minutě perfektvní hlavičkovou tečí Kratochvíla a Tatran vedl 2:0. Na špatně hrající Slaňáky by nikdo nevsadil, ale pomohla střídání a hlavně návrat střelelcké pohody útočníka Hořejšího. Ten nejprve po narážečce s Taušem ranou do šibenice snížil a vzápětí mohl srovnal po sólu Galbavý. Ten se nedal, přesto bylo hostů najednou plné hřiště. Taušův pokus vytlačil gólman na tyč, jenže v 80. minutě posadil opět Tauš míč z rohu na hlavu Hořejšího a ten krásnou rybičkou srovnal. V nastaveném čase mohl Rakovníku vrátit náskok Eck, ale z TK zamířil nad.

„Po druhém gólu to na nějaký zvrat nevypadalo, nehráli jsme dobře. Ale pomohla střídání a první gól. Domácí se báli o výsledek a toho jsme využili,“ těšilo kouče Slaného Ronyho Tauše.

Branky: 45. Urik, 60. Kratochvíl - 72. a 80. Hořejší.

Slaný: Šaroch (68. Kudrna) - Landvojtovič, Čablík, Mrština (15. Kuba), Hrdlička (63. Provazník) - Husárek, Tauš, Volf, Průcha - Hořejší, Galbavý.

Při návratu domů objevil autobus Slaného hned za Rakovníkem v serpentinách havarovaný vůz, z něhož členové výpravy naštěstí vyprostili členy osádky, starší manžele. Dokonce dostali jejich vůz zpět na silnici a po příjezdu záchranky místo opustili. „Museli jsme jim přestřihnout jen pásy, snad byli v pořádku. Měli ale velké štěstí,“ dodal Rony Tauš.