Nového šéfa jsme se zeptali, kde vidí hlavní úkol nového vedení, zda ve shánění financí nebo stavbě nového A týmu mužů, který spadl zpět do I. B třídy nebo práci s mládeží.

Momentálně je hlavním úkolem zaplnit žákovský ročník 1994-95. Budeme šťastní, když se nám ozve třeba někdo, kdo má s tímhle ročníkem také potíže. Můžeme spolupracovat. Žáci sice sestoupili z krajského přeboru, ale je možnost, že ho budou hrát dál. Pokud by zanikli, značilo by to vážný problém – další by museli začít od nejnižších okresních soutěží.

Z A týmu mužů odešel trenér Tauš i jeho kolegové z lavičky. Vyřešili jste už náhradu?

Ano, oslovili jsme Jiřího Hořejšího a otec Jakuba, který za Slaný kope, nabídku přijal. Pomáhat mu budou Martin Stahl a Miroslav Sedláček, byť ten je ještě registrovaný ve Vraném jako hráč. Oslovili jsme také Ladislava Šindlera, jenž u mužstva působil. Kluci by ho rádi zpátky, teď je však na dovolené a nabídku si nejprve rozmyslí.

Má kádr na povrátit se zpátky do A třídy? Konkurence bude velká, za všechny jmenuje posilujícího rivala z Vraného, nadupaného nováčka z Doks, vítěze uplynulého ročníku Lidice nebo výborný Braškov.

Jsem přesvědčen, že tihle kluci na to mají. Oslabeni bychom být neměli, výprodej nechystáme. Jen brankář Radek Šaroch, který je ve Slaném od svých devíti let, by rád zkusil něco jiného. Jednáme už jen s Velkou Dobrou. Chtěli jsme is Aritmou, odkud bychom výměnou mohli získat náhradu – Lubomíra Sedláčka, ale Radek chce na Dobrou a udělal pro nás hodně - asi ho pustíme. Co se týče mladého Dominika Tauše, je o něj zájem snad z Berouna a pokud by byl konkrétní, do vyšší soutěže bychom mu nebránili odejít.

V minulé sezoně jste se podílel s Pavlem Hadrikou a Radimem Vavrochem na trénování béčka mužů a suverénně jste vyhráli čtvrtou třídu. Budete i v nové funkci u rezervy, kterou už Slaný několikrát zrušilo, pokračovat?

Rád bych, ale nebudu.Budou tam časovékolizea já se chci věnovat i tréninku brankářů. Každopádně kádr kvalitu má a jeho cílem bude postup do okresního přeboru. Se zrušením béčka jsem se nikdy neztotožnil. Ve Slaném vyroste spousta hráčů, ale pak z toho profitují vesnice kolem.

Prý výborně rožníte prasátka. Můžete přetavit i tohle umění do nové funkce?

Já myslím, že určitě. Kluci už to od rozlučky vědí a dobře si rozmyslí, zda o to budou chtít přijít. Já myslím, že určitě ne (smích).