SK Slaný – FK Brandýsek 1:1 (1:1)

Domácí stíhala od začátku jedna rána za druhou. Už při rozcvičení se zranil stoper Kozelka, a jelikož si Hafenrichter přinesl z jara trest z dorostu, rozpadla se kouči Hořejšímu stoperská dvojice.

Jinak ale domácí začali podle předpokladů lépe a ve 20. minutě šli do vedení, když obraně unikl kanonýr Hořejší a perfektně zakončil – 1:0. Jenže Brandýsek, jehož vedení se nakonec povedlo přemluvit k pokračování kariéry Luboše Vlasáka, hru vyrovnal a posléze i skóre. Lukáš Rychlý ve chvíli, kdy byl domácí Tauš ošetřován s krvavým zraněním v obličeji, vnikl perfektně do vápna a předložil ideální přihrávku dalšímu Lukášovi – Kalovi. Ten mířil přesně a stanovil tak konečný účet, protože z dalších šancí už se žádná neurodila.

Domácí totiž ve druhé půli znervózněli, a když už v nějaké šanci mířili přesně, zastavil je výtečně chytající Plotěný. Tomu navíc jednou pomohl Vaněk, jenž vyhlavičkoval míč z brankové čáry a podruhé břevno.

Křeč domácích vyústila v další ztráty. Landvojtovič zkosil dorostence Slapničku a sudí Salač ho nekompromisně vyloučil, střídající Provazník se zase po deseti minutách zranil a musel odstoupit.

I proto byl domácí lodivod Jiří Hořejší dost zklamán. „Všechno vycházelo z rozpadu naší stoperské dvojice, na Kozelku i Hafenrichtera hodně spoléháme. Na vítězství jsme přesto měli, hlavně Kuba Hořejší měl velkou šanci. A byť jinak odehrál dobrý zápas, tohle dát měl,“ zlobil se otec rychlonohého kanonýra. Dodal, že nervozita a křeč hru jeho týmu ovlivnily, nakonec to vyústilo ve vyloučení Landvojtoviče. „Zákrok vypadal hrozivě, ale myslím, že také soupeř tam měl něco na druhou kartu. S výkonem rozhodčích nejsem moc spokojený, byť zápas fatálně neovlivnili. Třeba po ležícím Taušovi se protihráč prošel, způsobil mu krvácení a během ošetřování jsme inkasovali. Sudí také na konci nenastavili ani minutu,“ dodal Hořejší.

To hostující kouč Radek Hanzlík zářil spokojeností: „Jeli jsme pro bodík a máme ho. Bojovali jsme, dodrželi stanovenou taktiku a odměna přišla. Slánští hráli a tvořili, ale také dost kazili. My si hlídeali hlavně křídelní prostory, což fungovalo,“ hlásil první muž brandýsecké lavičky, podle něhož skvěle zahráli organizátor hry Vlasák a také Pacek.


Branky: 20. Hořejší – 34. Kala. Rozhodčí: Salač. ČK: 79. Landvojtovič (S).

Slaný: Kudrna – Kuhn, Hrdlička, Hrubik (67. Provazník, 78. Hamouz), Landvojtovič – Švásta, Tauš, Mrština, Husárek – Hořejší, Průcha (46. Galbavý).

Koleč: Plotěný – Šulda, Piešťanský, Vlasák, Propílek – Šmejkal (46. Slapnička), Sedláček, Luk. Rychlý, Kala (88. Vrána) – Vaněk, Pacek (83. Tichý).