Loděnice – SK Slaný 2:0 (1:0)

Slánští odjeli bez trenéra Jiřího Hořejšího, který byl na dlouho dopředu hlášené dovolené a opět postrádali stoperké duo. Hafenrichter si na čtvrtečním tréninku zranil kotník, které ho vyřadilo ze hry, už v 8. minutě navíc musel odstoupit Kozelka. Navíc Landvojtovič vyfasoval na disciplinárce trest na čtyři zápasy.

V zápase přišla první rána pět minut před koncem poločasu, když Slánští nechali volného po rohu Herejta a ten nedal Kudrnovi šanci. však přišla na Slaný pohroma, když po rohu skóruje zcela volnýHerejt.

Do druhého poločasu nastoupil celek vedený asistentem Martinem Stahlem se změnami v sestavě. Trenér Martin Stahl vysunul Mrštinu do útoku, Galbavého poslal na levou stranu zálohy a Husárek se posunul do středu k Taušovi. Hned v úvodu hasil skluzem Hrdlička šanci domácích a ti byli nebezpeční i dál. Kudrna měl štěstí při hlavičce volného hráče, jenž poslal svůj pokus vedle, v 66. za něj zase zaskočila tyčka. Hosté se nadechli k náporu až v závěru. V 86. min. po rohu Hrubik prudce pálil na branku, brankář Loděnice však jeho střelu kryl. Byla to vůbec první rána Slánských mezi tyče! V nastaveném čase Husárek krásně našel Hořejšího, ten hlavou balon ideálně netrefil, nicméně domácí brankář se musel vytáhnout a svým druhým perfektním zákrokem Loděnici podržel. Následoval roh, na který si vyběhl i brankář hostů Kudrna, ale jeho vabank potrestal Herejkt, jenž po rychlé akci trefil opuštěnou bránu na 2:0.

„V našich řádách podali standardně dobrý výkon Hrubik, Hrdlička, Kuhn a Husárek. Vypadá to, že v soutěži nás pravděpodobně čekají těžší soupeři než Loděnice, a tak je jeden bod na našem kontě po dvou kolech zklamáním. Hra se nám nedaří podle představ, někteří hráči stále nejsou schopni nebo ochotni prodat na hřišti své fotbalové umění,“ řekl po utkání vedoucí slánského týmu Milan Šúr.

Branky: 40. a 90. Herejt.

Slaný: Kudrna – Kuhn, Kozelka (8. Galbavý), Hrdlička, Peška – Švásta (60. Hamouz), Tauš, Hrubik, Husárek – Hořejší, Mrština. ⋌(šu, rm)