SK Slaný – Tuchoměřice 1:0 (0:0)

Lépe začal slánský tým, první střelu vypálil hned ve 2. min. Švásta. Podruhé vyzkoušel brankáře hostů Mrština, ale teprve se zastřeloval. Velkou šanci propásl ve 37. Hrdlička, který se ocitl před brankářem hostů, avšak ze dvou metrů jej nepřekonal. Do další šance se dostal Mrština, ale v rozhodujícím momentu balon minul.

Pořád to ze slánské strany nebylo ono, na hráčích byla znát křeč, ale přece jen se postupně zlepšovali. Pěknou akci předvedli v 60., kdy míč putoval po ose Hafenrichter – Volf – Hořejší, ten však z vyložené šance napálil nohy brankáře. Dvě minuty na to Mrštinovu placírku vyrazil gólman na roh. V 74. min. vystřídal Galbavý Volfa a jeho příchod na hřiště přinesl oživení slánské hry. K dalšímu střídání došlo v 87. min., kdy nastoupili omilostněný Landvojtovič a Kuba. Minutu na to přišel rozhodující moment celého utkání, když se Mrština zbavil protihráče a šikovně, přízemní střelou k druhé tyči, zaznamenal rozhodující trefu. Rozhodčí pak nastavovil čtyři minuty, nicméně Slánští si vedení už vzít nenechali.

„Naše první výhra byla vydřená. Hosté si zcela evidentně do Slaného přijeli pro bod a prohra je pro ně zřejmě krutá. Všichni ale doufáme, že pro nás bude výhra povzbuzením do dalších bojů v soutěži,“ řekl vedoucí slánského mužstva Milan Šúr.

Branka: 88. Mrština.

Slaný: Kudrna – Kuhn, Čablík, Hafenrichter, Hrdlička – Tauš (87. Kuba), Švásta, Volf (74. Galbavý), Husárek – Mrština, Hořejší (87. Landvojtovič)­.