SK Slaný - Senomaty 4:1 (2:0)

Favorit se uklidnil brzy, hned první jeho útok skončil brankou. Kuhnův centr hlavičkoval Hořejší, brankář míč vyrazil pouze před sebe a Švásta dorazil do sítě. V 8. min. Švásta unikl po křídle, ale jeho centr měl Hořejší na dlouhou nohu a míč poslal vedle. Následně předložil Husárek balon Mrštinovi, jeho střelu však srazili hosté na roh. Na konci první dvacetiminutovky přišly ještě dvě možnosti Slaného. Nejprve pálili nepřesně Tauš s Mrštinou a následně se Tauš prodral do vápna, z úhlu vystřelil, gólman v pádu nohou míč vyrazil zpět k Taušovi a ten už nezaváhal - 2:0. Ve 23. min. poprvé zahrozili hosté, Kudrna však jejich šanci zhatil včasným vyběhnutím z brány. Poté měli domácí štěstí, když po centru přeskočil míč jejich branku. Ve 32. min. Kudrna zasahoval znovu, když kryl prudkou střelu z dálky.

Slánští odpověděli super šancí, kdy šli dva sami na brankáře. Tauš vystřelil, brankář vyrazil míč k nohám Hořejšího, ten ale klec nepochopitelně minul. Ve 41. ještě vysunul Mrština Švástu a ten nastřelil tyč. Do zápasu se pak mohly dostat i Senomaty, ale jejich hráč po rohu minul těsně Kudrnovu branku.

Po obrátce se dostal do první možnosti Čablík, ovšem pálil jen do nohou brankáře. V 58. min. hasil na poslední chvíli šanci hostí Kozelka. Po hodině hry hostující obránce nešikovně přiťukl míč Mrštinovi a ten před brankářem nezaváhal a poslal míč do jeho sítě potřetí. Jenže také hosté se dočkali, váhání slánské obrany potrestal . V 72. min. domácí potěšili oko diváků: Volf si při rozehrání rohu vyměnil míč s Mrštinou a na následný centr si krásně naběhl Hrdlička a hlavou nekompromisně skóroval.

„Naše pátá výhra v řadě byla zasloužená, hosté přijeli s taktikou co nejméně inkasovat. My jsme šli do vedení hned v úvodu zápasu, hosty to však na kolena nesrazilo. Stav zápasu snížili na 3:1, ale drama naši hráči nepřipustili a na gól hostí okamžitě odpověděli. „Tatarákovou trefu“ zařídil střelec netradiční – levý bek Hrdlička k potěšení hráčů a malé radosti našeho předsedy,“ potutelně se usmíval vedoucí mužstva Milan Šúr.

Branky: 2. Švásta, 20. Tauš, 60. Mrština – 72. Hrdlička – 69. Klouček.

Slaný: Kudrna - Kuhn, Kozelka, Čablík, Hrdlička – Volf (79. Peška), Tauš, Mrština, Husárek – Hořejší (49. Hafenrichter), Švásta.