FK Hořovicko B – SK Slaný 3:1 (3:1)

Naše mužstvo opět nastoupilo v kombinované sestavě, stejně jako náš soupeř, který měl na hřištitři hráče nastupující střídavě také za divizní áčko. Zápas sehrál na umělém trávníku pražského Meteoru azačalo s mírným zpožděním, neboť kapitánSlaného Kozelka zavezl svoji posádku, a také dresy na jakýsi jiný Meteor.

Slaný se mohlo v samotném úvoduihned dostat do vedení, jenže Hořejší své tři velké šance nevyužil. Otřepané pravidlo nedáš – dostaneš se potvrdilo vzápětí, kdy Hořovičtí šli snadno do vedení 1:0 (20.). Pět minut nato již to bylo 2:0, to když Patčovi frnknul po pravém křídle rychlý útočník, pěkně odcentroval mezistopery a domácí hráč hlavou překonal Sábla.

Snížení přišlopo půlhodině hry,když utěšená střela Hořejšího skončila v šibenici domácího brankáře. Do poločasu se však skóre měnilo ještě jednou, to když po rychlé kombinaci, možná z ofsajdové pozice domácí zvýšili na 3:1.

Po změně stran chytal Kudrna,hosté už hráli vyrovnanou partii, ale trochu se hněvali na rozhodčí, ženěkolikrátzastavil jejich slibné šance. Kudrna si pohlídal několika dobrými zákroky a včasným vybíháním proti míči „svoje“ čisté konto a do zápasu se vrátil také Marek Sábl, nikoliv však do branky, ale do pole, kde nahradil bolestivě nakopnutého Provazníka.

Jinak se hrálo slušně, bez faulů a hrubostí, takže svůj účel jistě splnil. Horší už je fakt, že tři týdny před mistrovskými zápasy naši hráči ještě nemohli ochutnat přírodní trávník a jinak tomu zřejmě nebude ani příští týden, kdy zajíždí v neděli do Loun.

Slaný: Sábl (Kudrna) – Patč, Provazník, Kozelka, Kovařík – Husárek, Tauš, Hrubik, Volf – Hořejší, Peška.

(rm)