SK Slaný – Sokol Jeneč 1:0 (1:0)

Hned v úvodu Průchova tečovaná střela padala obloučkem pod břevno hostujícího gólmana, ten však míč skvěle odvrátil na roh. Ve 14. minutě se prodral mezi hráči soupeře Tauš, zleva odcentroval, Hořejší ale balon nezpracoval. Za chvíli skončil TK hostujícího celku rovněž mimo. Po půlhodině hry to před bránou domácích hořelo zase, Peška ale požár na poslední chvíli uhasil. V náznaku další šance domácích se ocitl v minutě 35. opět Hořejší, ale těžký míč mu skočil a následně hlavou příliš problémů brankáři Jenče nenadělal. Slaný se dočkalo ve 41. minutě, když byl faulován Husárek, k rozehrávce se postavil Tauš a míč posadil přesně na hlavu Hořejšímu – 1:0.

Po přestávce kopali Slánští znovu TK za faul na kapitána Mrštinu, Hrubik však bránu přestřelil. Poté dal do vápna centr Tauš, Hořejší z voleje netrefil. Pět minut nato poslal po pravém křídle do úniku Zíma Hrdličku, ten však vybojoval pouze roh. V této části zápasu hosté jakoby zapnuli na vyšší rychlostní stupeň a hrálo se spíše na slánské polovině. Paradoxně branku jenečského Riga však ohrozili domácí, a to bombou Husárka, kterou výše jmenovaný vyrazil. Dvě minuty nato přestřelil branku ze slibné pozice Mrština. V 73. minutě střídá Průchu Landvojtovič a hned se zapojil do pěkné kombinace s Hrubikem a Hořejším, posledně jmenovaný však mířil nepřesně. V 78. minutě předvedli hosté přímočarou akci, na jejímž konci stanul jenečský hráč sám před Kudrnou, ten si ale se střelou po zemi poradil a v této chvíli svoje mužstvo podržel.

Následně kontrovali domácí střídajícím Vimrem, jenž se během svého krátkého pobytu na hřišti dostal ke dvěma samostatným únikům, jednou byl zastaven faulem a tak také on se zasloužil o zisk třech našich prvních jarních bodů.

„Až ve čtvrtém jarním zápase jsme se dočkali vítězství a naplno tak bodovali. Náš dnešní soupeř patří rozhodně k lepším týmům, s kterými hrajeme v naší soutěži, a proto je pro nás výhra důležitá nejen kvůli postavení v tabulce,“ mínil vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Branka: 41. Hořejší.

Slaný: Kudrna – Zíma, Čablík, Hrdlička, Peška – Volf (46. Hrubik), Průcha (73. Landvojtovič), Tauš, Husárek (80. Vimr) – Mrština, Hořejší.