Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slánští borčíci jsou definitivně v pohodě

Slaný - Proti outsiderovi z Lán doslova vydřeli fotbalisté Slaného nejtěsnější výhru a potvrdili záchranu I. B třídy, kde však měli hrát spíše o postup.

1.6.2009

Slánský Josef Průcha (vlevo) zápas rozhodl. Foto: Deník/ Rudolf Muzika

SK Slaný – SK Lány 2:1 (1:1)

V 5. minutě předvedli domácí pěknou kombinační akci a hned z toho bylo vedení 1:0. Volf uvolnil Mrštinu a ten poslal míč obloučkem k tyči lánského brankáře. Radost však neměla dlouhého trvání. Hosté zaútočili po pravé straně, jejich nenápadná akce zakončená dlouhým centrem a přesnou střelou volného Dvořáka pod břevno srovnala stav na 1:1. To běžela teprve 8. minuta zápasu.

Ve 12. si pěkně vyměnili míč Mrština s Taušem, následoval centr před bránu, ale Husárek přestřelil. Další pěknou kombinaci Slaného zakončil Volf, ale jeho technická střela šla vedle. Ve 24. minutě zazlobili hosté a Sábl během několika vteřin musel dvakrát zasahovat. Poté ze slibné pozice aktivník Volf bránu přestřelil a na druhé straně o chvilku později hlavičkoval lánský útočník přímo Sáblovi do náruče.

Pět minut před koncem zajímavého poločasu zahrávali hosté z dobré pozice TK, ale Sábla vůbec neohrozili.

Také po změně stran domácí pokračovali v zahazování šancí. Nejprve přestřelil Volf, minutu nato ho napodobil Husárek. V 58. narazil Mrština Zímovi, ale jeho střela po zemi šla metr vedle.

Pak se hra vyrovnala, ale poslední čtvrthodina opět patřila Slanému. Nejprve kryl brankář hostů tutovku Mrštinovi a hned poté kouč Hořejší poslal na hřiště Hrubika a změnil rozestavení. To pomohlo. V 80. ještě stačili lánští obránci střelu Mrštiny zablokovat, ale za čtyři minuty už udeřilo. Míč vybojoval Husárek, zbavil se bránícího hráče, neukvapil se se střelou a posunul míč Průchovi, který z první poslal míč k tyči. Skóre už nezměnil ani Mrština, který se ocitl těsně před závěrečným hvizdem ve slibné pozici.

„Výhra nad posledním celkem stála naše hráče mnoho sil a realizační tým mnoho nervů. Soupeře jsme dostali pod stálý tlak, Lány zlobily spíše z ojedinělých brejků. Naší bolestí je zakončení, a proto se zrodila jen nejtěsnější výhra,“ ulevil si vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

Branky: 5. Mrština, 84. Průcha – 8. Dvořák.

Slaný: Sábl – Kuhn, Kuba, Hrdlička, Landvojtovič (46. Zíma) – Volf, Tauš, Mrština, Husárek – Průcha, Cimrman (74. Hrubik).

S fanoušky i proti Skrbkovi. Duel Kladna na Lapači slibuje atraktivitu

Kladno – Po deseti letech se představí hokejisté Kladna na půdě Vsetína. Souboj šestinásobných mistrů republiky se hraje v sobotu v 17:30 a zatímco Kladenský deník vysílá do boje tradičně i svého redaktora, aby pro čtenáře zuřivou bitvu v třaskavém prostředí haly na Lapači sledoval a popsal, svá želízka pošlou směr Valašsko také fanoušci, jichž se chystá několik desítek.

V Kamenných Žehrovicích hoří v objektu na zpracování plastů

Kamenné Žehrovice - V pátek krátce před devatenáctou hodinou vyjelo celkem osm jednotek hasičů k likvidaci požáru v obci Kamenné Žehrovice. Podle informací mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové se oheň rozšířil ve firmě, která se specializuje na zpracování plastů. Místo požáru zahaluje hustý dým.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Největší pozornost bude upřená na sobotní divizní derby mezi prvními Velvary a třetím Kladnem.

Zapůsobí tvrdá slova Haška? Jeho Hostouň hostí Neratovice

Hostouň – Jestli při fotbalové sobotě na Kladensku láká hlavně divizní derby Velvary – Kladno, pak v neděli stejná soutěž nabídne neméně atraktivní duel. Hostouň přivítá donedávna lídra tabulky z Neratovic.