SK Slaný – SK Lhota 1:1 (0:0)

„Toto utkání mi nedalo prakticky nic, protože základní jedenáctka bude vypadat úplně jinak. Ale remízový výsledek v tomto složení bereme,“ uvedl po zápase kouč Lhoty Vladimír Hodan a naznačil, že se zúčastnění hráči v letošní sezoně, která vypukne v I. A třídě už o příštím víkend, příliš objevovat nebudou. Nejvýraznější posilou Lhoty se zatím zdá být Libor Rychlý z Brandýsku, kterého siHodan pochvaluje. „Je to výborný hráč, umí si pokrýt balon, měl by být velkým přínosem,“

Klání se neodvíjelo podle původních předpokladů a nehrálo barvami útočného koncertu, oba výběry si zakládaly především na defenzivě. Tu domácí řídil tradičně Hafenrichter, v dresu Lhoty exceloval navrátilecdo sestavy Miroslav Chadima. První vážnější akce první půle se urodila až v poslední pětiminutovce, hlavičku Čurdy i následnou dorážku ovšem perfektně zlikvidoval Sábl. Toho o poločase vystřídal zkušený Kudrna, který si vedl též velmi dobře: „Je pro nás obrovskou posilou, měl by být jednou z hlavních opor,“ pochvaloval si jeho návrat Šarlinger.

Kudrna musel hned v úvodu druhého dějství likvidovat nebezpečnou hlavičku Zázvorky, na druhé straně nepřesně pálili z velmi dobrých pozic Volf a Švásta. Úvodní branky se hrstka fanoušků dočkala až dvacet minut před koncem, kdy z přímého kopu z dobrých 25 metrů napřáhl dočasný kapitán Lhoty Procházka a trefil přesně levou šibenici. Slaný se ale nevzdalo a v závěru zvýšilo svou aktivitu, šest minut před koncem po přihrávce Hrdličky srovnával do prázdné branky Volf.

Kouč Šarlinger si z výsledku tradičně velkou hlavu nedělal: „Jak říkám, vše beru jako trénink. Pořád ještě nemám stanovený užší výběr, teprve v pondělí ho určím,“ Jeho cíl do sezony je i tak předem daný: „Nešel bych do žádného mužstva v I. B třídě bez toho, abych s ním nechtěl postoupit do vyšší soutěže.“

Branky: 84. Volf - 71. Procházka. Rozhodčí: Cílek.

Slaný: Sábl – Čablík, Hafenrichter, Kozelka, Hrdlička – Snovický, Majtaník, Volf, Vimer – Švásta, Říčka. Střídali: Kudrna, Kühn, Kuba.

Lhota: Šimek – Mantlík, Chadima, Čurda, Jiránek – Dolejš, Rychlý, Dubravský, Procházka – Rohla, Zázvorka. Střídali: Jelínek.

Viktor SANDEV