SK Slaný – FK Brandýsek 2:0 (1:0)

První možnost zápasu se naskytla domácímu týmu v 5. minutě. Trestný kop z 21 metrů však kopl Volf pouze do zdi a navíc jeho střela postrádala razanci. Pěknou akcividěli diváci za tři miknuty. Míč šel od Hadriky k Landvojtovičovi a ke Švástovi, alePlotěný zakončení překazil, naopak z následného protiútoku zahrozili hosté, ti ale zakončili nepřesně.

Velkou šanci měl Švásta v 10. minutě, když gólman Plotěný k jeho nohám vyrazil centr Hrdličky.Slánský útočník však balon dobře netrefil. Následně prošel Volf přes půl hřiště, míč se dostal k Hadrikovi, ten pálil nad. V 21.minutě se do vápna dostal Landvojtovič, předložilmerunu Volfovi a ten ve vyložené pozici vypustil na bránu pouze nemastnou, neslanou střelu, s kterou si Plotěný poradil.

Ve 32. minutě pěkně centruje Hrdlička, Švásta ale hlavou góly nedává. Branka padla až ve38. minutě. To hostující Valášek na bližší tyčizahrál rukou po rohu Tauše a pískala se penalta. Tu proměnil kapitán mužstva Tauš a Slaný vedlo 1:0. "Nelíbí se mi ten nový výklad ruky, že to je na posouzení rozhodčím. lepší by bylo říci: Za ruku se píská penalta! tahle se nám nelíbila," konstatoval kouč Brandýsku Radek Hanzlík.

Jeho svěřenci ale mohli do přestávky vyrovnat.pacek utekl z půlky sám, ovšem brankář Kudrna na druhý pokus za pomoci obránce zachytil míč na brankové čáře.

Ve druhé části už bylo Slaný jednoznačně lepší a byl jen boj jeho hráčů s neskutečným Plotěným. Ve 49. minutě se ocitl ve vyložené šanci Husárek, ale ani on netrefil dobře míč a Plotěný si připisuje další úspěšný zákrok. V 54. minutě šel na Plotěného sám Hadrika, ale střílí opět do brankáře.

V 68. minutě Hadrika vybojoval míč a bombou po zemi nastřelil pouze nohy hostujícího brankáře. V 70.minutě zahrozili hosté ale také brankář domácích byl na místě a ránu po zemi kryje.

Dvěminuty nato konečně domácí uspěli. Na Plotěného šelpo chybě Valáška Volf a střelou podle něj zvyšuje na 2:0 pro domácí. Další možnosti ale zase Plotěný pochytal a skóre se ujž nezměnilo.

"Po utkání diváci většinou kroutili hlavami nad tím, co všechno dnes slánští hráči dokázali zahodit. Z mnoha šancí jsme využili pouze jedinou Volfem, první gól padl z pokutového kopu. Naštěstí soupeř svou jedinou obrovskou šanci rovněž zazdil. Před námi je těžký zápas v Klecanech a tam by nás mohla liknavost v zakončení mrzet víc,“ varoval vedoucí slánského týmu Milan Šúr.

Hosté přijeli bez es Vaňka (trest) a Vlasáka. „Navíc se zranil Tesař a po jeho straně jsme udělali dvě gólové chyby,“ litoval kouč Brandýsku Radek Hanzlík, jehož mrzelo i neproměněné sólo Packa za stavu 1:0.

Branky: 38. Tauš (pk), 72. Volf. Rozhodčí: Ledvina.

Slaný: Kudrna – Hafenrichter, Majtaník, Kuba, Hrdlička – Landvojtovič (55. Říčka), Tauš, Volf (79. Capl), Husárek – Hadrika, Švásta (46. Průcha).

Brandýsek: Plotěný – Šulda, Hink, Valášek – Pokorný, Sedláček, Zatloukal (56. Renner), Rychlý, Stibor – Pacek, Mladý.