V Jenčizačali hosté poměrně svižně, neboť již v 1.minutě zápasu se do střelecké pozice dostal z pravé stranyJ. Landvojtovič . Při zakončení mu však scházelo více klidu a poslal míč vedle brány, navíc po chvíli musel kvůli bolestivému koňarovi odstoupit. Následnou střeluTauše zblokovali domácí obránci na roh.

Po půlhodině hrysi připsal úspěšný zákrok brankář Sábl, když zlikvidoval šanci domácích a odvrátil míč na roh. Nedáš - dostaneš. Pravidlo zafungovalo i v sobotu v Jenči a hned po minutězahrával po faulu na Mrštinu z poměrně velkého úhlu trestný kopKroupa. Jeho technická střela orazítkovala vzdálenější tyč a míč se odrazil do brány -0:1.

Do poločasu ale klidně mohlo být srovnáno, Slánští totiž vyrobilišpatnoumalou domů a mělištěstí, že díky Sáblovi domácí stav neskórovali.A zase mohlo udeřit na druhé straně. Ve 39. minutě poslal po standardce Hrdlička míč do tyče a následná dorážka šla mimo.

Ve druhé půli se hrálo zpočátku více na slánské straně hřiště, nicméně k přímému ohrožení Sábla se hráči Jenče nedostali a se střelou z dálky siv 54. minutě poradil. V 62. minutě si naopak šikula Vimr minutu po svém příchodu na hřiště pohrál s obránci, dostal se s míčem do pokutového území a zde byl faulován. Nařízenou penaltu Tauš proměnil aSlánští se uklidnili.V 69. minutě jimale zatrnulo. Po centru z prava se dostal po nešťastném zákroku Sábla míč až k nabíhajícímu hráči domácích, který dopravil míč dobrány, ale zásahnebyl uznán pro ofsajd.

„Dnes jsme nedokázali skórovat ze hry, přestože nějaké šance si mužstvo vytvořilo. Do sestavy se po zranění vrátil Kroupa, jehož utěšený trestný kop nás poslal do vedení, v záloze hrál poprvé vedle navrátilce do sestavy - Průchy,“ řekl vedoucí slánského celku Milan Šúr, jehož tým čeká anglický týden, neboť ve čtvrtek hostí v poháru ČMFS Karbo Benátky a v sobotu přijede Sokol Záryby.

Sokol Jeneč – SK Slaný 0:2 (0:1).Branky: 31. Kroupa, 62. Tauš (pk).Rozhodčí: Šmejkal. Jeneč: Rigo – Čermák, Jiří Kotík, Dolejš (57. Zeus), Císař – Ložek, Vosáhlo, Věneček (76. Jelínek), Jar. Kotík - Korpa (57. Petr Valko), Hořánek.Slaný: Sábl – Jonák, Majtaník, Máj, Hrdlička – Landvojtovič Jan (18. Husárek), Průcha (79. Landvojtovič Vít), Kroupa, Tauš – Mrština (61. Vimr), Hadrika.

(mš, rm, kuč)