Od úvodu Slánští s hosty poměrně „cvičili“ a ti nevěděli, kam dříve skočit. Ve 2. minutě střelecky selhal vy vyložené pozici Hadrika, poté zkoušel gólmana Záryb Husárek a hned po něm Tauš s Husárkem. Ostropalba ale branku nepřinesla až do konce půle a hned po příchodu z kabin uhodil nad Slaným blesk z čistého nebe.

Hosté šli bleskově po úniku dvojice hráčů do vedení, nicméně stejně rychle o něj přišli poté, co se hlavou po rohu prosadil po trestu nastoupivší Hořejší.
Dvě minuty nato ale musel zasahovat Sábl, to byla však labutí píseň Záryb. V 66. minutě našel Hadrika Hořejšího a ten nadvakrát důrazně dotlačil míč do sítě. Hned poté kopal Mrština trestný kop do vápna a před brankářem tečoval Majtaník – 3:1.

V 76. minutě přidali domácí další zásah. Mrština ještě napálil tyčku, míč šel od tyče zpět do pole a Vimr prostřelil brankáře Záryb počtvrté. Hosté ještě jednou kontrovali pěknou brankou, ale poslední slovo patřilo favoritovi. Bylo parádní, přitom jednoduché. Jonák vyslal přesnou přihrávkou Hadriku, ten poslal před bránu centr na Hořejšího, který z voleje stanovil stav na konečných 5:2.

„Otočili jsme nepříznivý stav, který nastal po změně stran. Jenže jsme tak trochu fandili Lidicím a věřili jsme, že tak jako obraly o body nás, dokážou to i proti prvním Klecanům. To se bohužel nestalo, holt na Kladensku se na sousedskou výpomoc fotbal nehraje. Po zápase naši radost proto záhy vystřídalo zklamání. Pětibodový náskok Klecan je pro našeho soupeře v bojích o první místo čtyři kola před koncem velice slibný,“ litoval vedoucí mužstva Slaného Milan Šúr.

SK Slaný – Záryby 5:2 (0:0). Branky: 49., 66. a 83. Hořejší, 68. Majtaník, 76. Vimr, 83. – 46. a 80. F. Valentin.

Slaný:
Sábl – Jonák, Máj, Majtaník, Hrdlička – Husárek (75. Vimr), Kroupa, Mrština (78.V. Landvojtovič), Tauš (46. Průcha) – Hořejší.