„Udělám to já a navrhl jsem to i ostatním,“ řekl předseda klubu Zdeněk Hořejší.

Problém tkví v tom, že mnozí pozorovatelé z jiných týmů, ale i ze samotného Slaného, se domnívají, že pokud odejde právě Hořejší, bude hůř. Populární Keňa totiž Slaňáky nepochybně pozvedl a nedaří se mu jediná věc, vytvořit z mužů Slaného takový tým, jaký by byl schopen uspět v I. B třídě.

„Že chodím v obleku a snažím se občas pro kluky udělat nějaké zpestření, třeba grilování, to ještě nic neznamená. Na naše vedení i mě se strhla poměrně ostrá kritika a já ji svým způsobem beru. Vždyť tým prohrál na podzim ve Veltrusech a teď jen remizoval v Brandýsku, přitom jde o dva nejhorší celky v soutěži. I proto svou funkci dám k dispozici,“ hlásí zatím ještě pořád první muž slánského fotbalu.

Podle mnohým se Hořejší na funkci hodí už pro svůj přístup k veřejnému životu. Prostě solidní pán. Dokonce zakládá politickou stranu. Rád by na podzim uspěl v komunálních volbách s tím, že jeho strana by sport podporovala více než současné vedení radnice v čele se starostou Ivo Rubíkem. „Oddílů je mnoho, peněž málo. Vidíme, jakou budeme mít podporu,“ usmívá se.

A jakou podporu dostane na blížící se valné hromadě SK Slaný? Uvidíme 17. června. Zatím však Slaňáky čeká sobotní duel s prvními Klecany (17), s nimiž měli domácí bojovat o postup až do posledního kola. Takhle se je alespoň pokusí porazit v jednom utkání.