Slánská beznaděj se prohlubuje

Slaný – Tvrdý dopad do reality postihl fotbalisty Slaného. Ti v I. A tříd ani ve čtvrtém utkání nebodovali, byť v Nové Vsi je dostali dva trochu kuriozní okamžiky.

30.8.2010

Slaný - Dobřichovice 1:2Foto: Roman Mareš

V 5. minutě se dostal až před domácího brankáře Hrdlička, vybojoval však pouze roh, z něhož Hořejší hlavičkoval nad bránu. Poté odpískal rozhodčí malou domů Majtaníkovi, ale domácí hráči prohřešek nepotrestali. Přišla však 10. minuta, kdy Mrština po pravé straně zatáhl míč, skvěle našel hlavu Hořejšího a ten poslal Slaný do vedení 0:1.

Tento okamžik stojí za povšimnutí, neboť poprvé od začátku soutěže, po odehraných 280 minutách, se slánské mužstvo dostává do vedení. Jenže radost trvala pouze do 18. minuty, kdy nejprve Sedláček kryl střelu z dálky, ale poté přišel centr, míč se dostal až na zadní tyč a domácí vyrovnali.

Přes několik šancí na obou stranách se už výsledek do poločasu nezměnil, zato po obrátce góly padaly. Vše začali domácí v 55. minutě poněkud kuriozním gólem, když jejich hráč pěkně trefil skákající míč a přehodil šikovně, z téměř čtyřiceti metrů, dlouhým kopem Sedláčka. Další pohroma přišla pro hosty 64. minutě. To se pěkně domácí hráč trefil přesně za tyč Sedláčkovy brány. Slaný mohl po chvíli dostat do hry Vimr, nicméně trefil jen tyčku. Co se nepovedlo jemu, za minutu zvládl Hořejší, jenž bombou po závaru korigoval. Jenže v 72. minutě přišla další kuriozní situace. Domácí hráč centroval před bránu a míč k úžasu všech skončil za překvapeným Sedláčkem. Na druhé straně Hořejšího ránu v 87.minutě brankář vyrazil a skóre se již neměnilo.

„Čtvrtá porážka v řadě vypadá již docela hrozivě, my ale věříme, že to přijde a v dalších zápasech. Po minulém kole nám v tisku trenér Příbrami složil poklonu za předvedenou hru. Osobně může být spokojen asi jen náš doposud jediný střelec – Jakub Hořejší, který si ve čtyřech zápasech připsal čtyři branky. Bohužel v týmu nemá střeleckého následovníka,“ litoval vedoucí slánského týmu Milan Šúr.

Sokol N. Ves p. Pleší – SK Slaný 4:2 (1:1). Branky: M. Gregor 2, Durdil 2 – Hořejší 2. Rozhodčí: J. Svoboda.

Slaný: Sedláček – Landvojtovič, Majtaník, Hafenrichter, Michalík – Mrština (60. Vimr), Tauš, Urban, Hrdlička – Hořejší, Hadrika (71. Čablík).

Vypukne modrobílé peklo?

Kladno – Podruhé si před domácím publikem zahrají volejbalisté Kladna. A nebude to žádný pouťák. Jejich hosty budou v sobotu v 18.00 hodin hráči Karlovarska, jednoho ze spolufavoritů nejvyšší soutěže.

Na Kladensku zvítězilo u většiny voličů Hnutí ANO 2011

Kladensko /FOTOGALERIE/ -  Lidé z Kladenska a Slánska vyšli už včera do volebních místností, aby využili příležitosti a ovlivnili budoucnost České republiky. Parlamentní volby skončily v sobotu ve 14 hodin.

Na Trutnov se Švihálkem

Kladno – První čtvrtinu základní části II. ligy zakončí hokejisté Řisut v sobotu domácím zápasem s Trutnovem (18.00). Svěřenci trenérů Martina Procházky a Martina Kašáka po deseti kolech uzavírají tabulku, přičemž vstřelili nejméně branek a nejvíc jich obdrželi!

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny jsou v plném proudu

Kladensko - Volební místnosti otevřely ve 14 hodin. První voliči míří k volebním urnám. Kladenský deník přináší fotoreportáž z jednotlivých okrsků v regionu.